Felgi

Okazało się, że nie jestem jedyną osobą, która przez większość swojego życia myślała, że felgi to są te takie długie paski biegnące wzdłuż samochodu po jego bokach…

Pocieszające. :) 

Komentarze do wpisu: 23 Napisz komentarz

 1. Ale to bardzo kobieca pomyłka :) Fajne są wszystkie te znaki szczególne, co dodają Wam kobiecości.

  Dzięki temu może zza horyzontu nadejść prawdziwy mężczyzna i ocalić płeć piękną, zaczynając od odpowiedniego miejsca na felgi.

 2. To znaczy, żeby było jasne, od jakichś 6 lat wiem, co to są felgi (choć dopiero od 3 odróżniam je od samego koła). To jak się nazywają te paski i czy mi dobrze mózg podpowiada, że one mają chronić lakier..?

 3. A ja właśnie przez swoją nieznajomość samochodów i innych takich pierdół, zostałam olana przez sąsiadów i siedzę sama w pokoju :( Jest mi źle i nie dobrze – idę spać.

  Pozdrawiam, choć ze względu na przynależność do rodziny samochodziarzy od dziecka wiem co to felgi, niestety…

 4. ja przeżyłam szok, ja mi m powiedział, że to kołpak [ale tez jakieś 6 lat temu, co mnie minimalnie tłumaczy] i do dziś nie mogę zauważyć tej subtelnej różnicy pomiędzy felgą a alufelgą. no nie widzę i już :)

 5. Segritka:

  > To znaczy, żeby było jasne, od jakichś 6 lat wiem, co to są felgi

  Ale zamieszałaś :) Myślałem, że nie wiedziałaś, gdyż w przeciwnym przypadku musiałabyś dwa blisko siebie położone elementy samochodu nazywać dokładnie tym samym słowem.

  A tu przecież nie ma tak jak z zamkiem w rozporku i zamkiem w Białowieży! :)

  > (choć dopiero od 3 odróżniam je od samego koła).

  Kobietka ;)

  A od kołpaka? :D

  > To jak się nazywają te paski

  Listwy ochronne (protective strips) :)

  > i czy mi dobrze mózg podpowiada, że one mają chronić lakier..?

  Dokładnie. Podczas delikatnego samochodowego ocieractwa cierpią tanie w naprawie listwy. Na drzwiach zaś są głównie po to, aby to nimi przywalić w cokolwiek drzwi otwierając.

 6. Nieoryginalnie, jak ml76 myslalam, ze kołpak i felga to to samo. Zachodzilam w glowe, jak tez ludzie moga kupowac takie drogie felgi (kołpaki) skoro tak latwo to wyjac i ukrasc. Na moim ówczesnym blokowisku panowala wtedy moda na kradzenie kołpaków. Dopiero Pan wulkanizator (zmyslam zawod?) dal mi taką felge do obejrzenia, zrobzumialam gdzie tkwil moj błąd. A te długie paski to listwy.

 7. ha! ja tez nie wiem co to te felgi ale kołpak to wiem ktory to bo całkiem niedawno najechałam na krawężnik i go zgubilam

  a teraz na poważnie- to oj ostatni wpis jutro odbiorę sobue życie pa!

 8. ja uwielbiam samochody, mogę podjąć się wytłumaczenia subtelnej róznicy między felgami a alufelgami

  zacznę może od tego co to jest wogóle felga – jest to metalowa obręcz w samochodzie na którą zakłada się oponę, ma ona równomiernie rozłożyć opór toczenia opony a u nowoczesnych samochodów służy też do wentylowania układu hamulcowego.

  alufelgi to są felgi ze stopu aluminium z innym metalem, aluminium powoduje że alufelgi sa takie ładne, srebrne, błyszczące się. Stosuje się również stopy innych metali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.