KABARETY

[część nudna, nieprzeznaczona dla czytelników z peni.. z ilorazem inteligencji niższym od przeciętnej]

Są tacy, którzy twierdzą, że dziś nie ma już dobrych kabaretów. Mówią tak najczęściej ludzie starsi, dla których stare poczucie humoru jest jedynym, jakie rozumieją. Może coś w tym jest, że każde pokolenie zostaje przy absurdach własnej młodości i nie potrafi już dystansować się do absurdów poznanych na emeryturze. Może zmieniło się poczucie humoru i to nowsze nie przedstawia sobą wystarczającej kultury. Jaka by nie była prawda, jestem przekonana, że mnie nie będą już śmieszyć dowcipy moich wnuków. Chciałabym się mylić, ale doświadczenie pokoleniowe mówi, że na każdego dziadka encyklopedystę przypada wnuk romantyk, a na każdego dziadka romantyka przypada wnuk pozytywista – i zwykle ni cholery się ze sobą zgodzić nie mogą.

Mnie się dzisiejsza scena kabaretowa podoba. A co. Prawie wszyscy obecni na niej artyści trafiają do mojego poczucia humoru. Wyjątkiem jest tylko Krzysztof Piasecki, który pewnie bardziej przemawiał do dzisiejszych emerytów i gdyby wiedział, że ze sceny trzeba zejść przy akompaniamencie szczerych oklasków, zrobiłby to 10 lat temu. A tak chodzi taki ze swoją gitarą i próbuje śpiewać.

[część właściwa, przeznaczona dla czytelników z peni.. z ilorazem inteligencji wyższym od przeciętnej]

ANI MRU MRU
Obaj panowie o niekwestionowanym uroku. Najlepszy dowód na to, że "taki chudy, taki gruby może śmiesznym być".

Tofik – skecz kultowy mojego wydziału.

GRZEGORZ HALAMA
Rozbrajający pan o, wbrew pozorom, seksownym głosie.

Deseczka – wruszający odpowiednik tv-shopu.

HRABI
Trochę już trącą myszką (dawny Kabaret Potem), ale wciąż potrafią trafiać w samo sedno. Od dziecka tylko nie potrafiłam zwalczyć dziwnej antypatii do jedynej kobiety w tym zespole.. Nie wiem, czemu.

skecz z tegorocznego festiwalu Kataryniarze – jakoś tak pasuje mi do rurzowego bloga…

MUMIO
W tej chwili są rozpoznawalni głównie dzięki reklamom Plusa. Zachłłyśnięci sławą zrobili film "Hi Way", który okazał się wielką klapą. Może i kabaret sprawdza się w reklamie, ale monopolistami na używanie skeczy są tylko ziomale od Monty Phytona.

Zwyczaje – pokaz cierpliwości w dość specyficznym mówieniu.

MACIEJ STUHR
Moja mam komentuje go w następujący sposób: "Jak to możliwe, że po takim brzydkim ojcu wyszedł taki przystojny syn?". I faktycznie – Sztur (tak wygodniej) jest i przystojny, i błyskotliwy, i ma coś, czego wielu facetom w szołbiznesie brakuje – klasę.

Tłumaczenia filmów amerykańskich – stare to, ale bawi bez końca.

Wyboru skeczy dokonałam z wielkim żalem, bo często musiałam pominąć inne, świetne kawałki. Na koniec powiem tyle: kabarety są jedną z nielicznych form artystycznych, które są jednocześnie inteligentne – i pokazywane w mass mediach. To też dowód na to, że nasz pokolenie potrafi coś więcej niż siedzieć w internecie i pisać głupiego bloga na rurzowo.

Komentarze do wpisu: 33 Napisz komentarz

 1. Polskie młode kabarety wymiatają :))) Się popłakałam ze śmiechu, szczególnie, że deseczki to nawet wcześniej nie widziałam :)

  Baj de łej -„Trochę już trącają myszką”

  Ja może się czepiam (nawet na pewno), ale myszką to się chyba „trąci” a nie „trąca”, hmm..?

 2. Pal sześć trącanie, problem tkwi gdzie indziej – Kabaret Potem nie istnieje już od dobrych paru lat. Kołaczkowska i Kamys sobie nowy kabaret założyli, Hrabi się zwie i o ile się nie mylę ichni jest ww. filmik z YT.

  Grzegorz Halama dla przyjaciół Aplauz solidnie na psy zszedł. A raczej na kury. Kiedyś mój ulubieniec, teraz nie mogę na niego patrzeć anii go słuchać.

  Natomiast Stuhr, Stuhrem, ale nie od rzeczy byłoby napisać, że to nie jest skecz li tylko Stuhra Juniora a raczej kabaretu Po żarcie. Choć zapewne przez Stuhra napisany.

  I to chyba tyle tytułem sprostowania ;)

 3. Zraniłaś me serce Segritto, aczkolwiek nie powinnam tego mówić, bo kimże jestem aby kwestionować Twoje wybory. Natomiast nie wiem jak mogłaś wśród tych doskonałych kabaretów (prócz Halamy oczywiście)nie ująć Kabaretu Moralnego Niepokoju, który stale i nie zmiennie bawi mnie do łez od jakiegoś czasu. Ale, nie mam do Ciebie żalu, wcale. Pozdrawiam

 4. Kabaret „Potem” to z tego, co wiem się rozwiązał(chlip), w pełni chwały, podobnie zresztą jak „Kabaret Moralnego Niepokoju”(chlip, chlip).

  Wymiata też Piotr Bałtroczyk,mimo, że jest „tylko” konfenasjerem – dla mnie bomba.Marian i Hela,też nieżli.

  Kiedyś O.T.T.O, ten ze Smoleniem( nie pamiętam nazwy). Byli naprawdę dobrzy.

  Wkurzają mnie Krzysie :Piasecki i Daukszewicz, ich czas się chyba skończył. No i ten z białymi „piórami” zamiast włosów, co umiejętnie naśladuje głos Wałęsy.

 5. seg, brzydalu, skąd ty znasz mój gust? :)

  nic dodać nic ująć, chociaż halama się wypalił, albo mi się wydaje. w każdym r, w spadek formy.

 6. Segritto!Luba moja;)! nigdy nie czytałem blogów, ale Twój czytam. dziwne, ja facet, kibic piłkarski oraz wielbiciel F1 czyta kobiecego bloga hehehe.Mam nadzieję, że nie uznasz mnie za męską pizdę;)? Może, jeśli oczywiście jeszcze nie było, napiszesz coś o modzie męskiej. Widząc jak ubierają się nasi piłkarze oraz mój kolega,ktorzy chcąc być dziezi, trendy czy fresz zakładają „rurzowe” sweterki, to z chęcią odesłałbym ich do Twojego bloga i notki pt. „Męskie cipy”. A jak tam Warszawka się nosi? Całusy,cukiereczki, ciasteczka. Tymczasem borem lasem…

 7. Skecz autorstwa shweina.

  Panie i panowie, kazdy zna juz swoje miejsce więc nastąpi teraz część nudna programu nieprzeznaczona dla czytelników z peni.. z ilorazem inteligencji niższym od przeciętnej. Zapraszamy na salę żydów murzynów i rumunów. Wystąpi Krzysztof Piasecki i pan Daukszewicz co śpiewać nieumie.

  ……………

  A teraz część właściwa, przeznaczona dla czytelników z peni.. z ilorazem inteligencji wyższym od przeciętnej czyli dla wszystkich biały a zwłaszcza Aryjczyków. Wystąpią Kabarety Ani Mru Mru, Potem, Mumio, oraz Maciej Stuhr i Grzegoż Halama.

 8. schwein: za to kaleczenie ortografii powinni Cię wysterylizować. „Grzegoż”?! Ale wybaczam Ci, bo jak sam stwierdziłeś i co udowodnił test Segritty, jesteś nieprzeciętnie głupi. Podobno nie masz matury – napisałeś już podanie do Romka Edukatora, żeby Cię amnestionował w ramach „promocji tłumoków”?

 9. Ra2er, nie rozwiazywałem testu segritty, a podania o amnestię napisać nie moge gdyż do matury nie przystąpiłem. Nie mając świadectwa ukonczenia liceum bądz technikum nie można przystąpic do matury.

 10. Jezeli chodzi o Mumio to polecam wszystkim piosenke „Krowa łakomczucha”

  Poza tym to wszystko pasuje, jak w morde strzelil, tylko brakuje mi tu Kryszaka. Niby starszy ale trzyma poziom

 11. Rzeczywiście Segritta,szkoda,że nie ma tu KMNu, ale zgadzam się z Twoim wyborem co do Ani Mru Mru,Kabatetu Potem i Maćka Stuhra.Jeśli chodzi o tych pierwszych,to też uważam,że są świetni,ale ciągle pokazują te same stare numery,które już znamy.Skecz K.Potem bawi mnie,pomimo prawdziwości i okrucieństwa obrazu rodziny patologicznej w krzywym zwirciadle,aż mam żal sama do siebie.Maciek Stuhr jest fajny,bo jest nowoczesnym i,jak sama twierdzisz,błyskotliwym facetem.Do końca występu Mumio nie wytrzymałam,bo jak ich słucham,to moja skóra robi się czerwona i swędzi.Nie wiem czemu.

 12. Ja zamiast „tłumaczenia filmow amerykanskich” dałbym „Mariusza Mix Kolanko :)

  aogolnie uwazam ze obecne kabarety są na dobrym poziomie. Lubie wiekszosc z tych wymienionych wyzej i chetnie je oglądam w TV :)

 13. ogólnie mnie też odpowiada ten wybór.

  Ale ja tylko jednego nie znoszę na „polskiej scenie kabaretowej” — Dańca.

  Aż mnie skręca jak o nim myslę.. bleeee

 14. A mi zabrakło tu łódzkiej Przechowalni, czyli Andrzeja Poniedzielskiego i Artura Andrusa wraz ze śpiewającymi kobitkami, czyli Elżbietą Adamiak oraz Ewą Rutkowską (obecnie jeszcze Kasia Jabłońska de domo Poniedzielska im wtóruje).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.