Kim jest Lara Croft + wyniki konkursu

24479_394851333641_7985703_n

Wydaje Ci się, że znasz Larę, bo spędziłeś z nią kiedyś kilkanaście godzin na kanapie z kontrolerem w ręku? Niedoczekanie Twoje… Lara jest postacią tajemniczą i różne plotki na jej temat bardzo często sobie przeczą. Trudno jest się do niej dodzwonić. Trudno ją spotkać na mieście. Dziennikarze z całego świata starają się dociec prawdy na jej temat, ale nikomu się to jeszcze nie udało. Dlatego wszczęłam własne śledztwo i dziś prezentuję wyjątkowy reportaż o tej nietuzinkowej kobiecie.

RODZINA

Lara urodziła się 21 lat temu, choć niewiele wiemy o jej rodzicach. Jedni mówią, że zginęli w katastrofie lotniczej. Inni twierdzą, że rodzice Lary wciąż żyją, ale ją wydziedziczyli za lekkie prowadzenie się. Zenon Z. wspomina, że gdy poznał Larę, ta wcisnęła mu bajkę, że matka umarła dawno temu a ojciec zginął gdzieś w Kambodży.

Pamiętam doskonale, gdy opowiadała mi tę historię przy barze. Wierzyłem w każde słowo i zrobiło mi się jej żal. Boże… Kambodża – pomyślałem. Jakie to musiało być dla niej bolesne – opowiada – Ale następnego dnia, gdy rano zniknęła z mojego mieszkania, zdałem sobie sprawę, że to była zwykła ściema. Ot, tekst na podryw. A ja, głupi, dałem się nabrać. 

Zenon nigdy już nie widział Lary po tej jednej nocy. Do dziś czuje żal. Ale nie on jeden padł ofiarą tej sprytnej dziewczyny. Konstanty D. poznał Larę na kursie kulinarnym w Zgierzu. Nie zaiskrzyło od razu – mówi – ale kiedy połączono nas w pary do przygotowania kremu z bruli, chwilę pogadaliśmy. Lara mówiła, ze jest córką arystokratów i że jej rodzina ma dużo pieniędzy. Nie jestem materialistą. Nie zależy mi na pieniądzach kobiety. Ale wydawało mi się bardzo dziwne, że córka tak bogatych ludzi chodzi w tak marnych ciuchach i nie stać jej na porządny płaszcz albo przynajmniej coś, co by brzuch zasłoniło. Niestety za późno się obudziłem i choć nie jest mi łatwo się do tego przyznać, jestem jedną z jej zdobyczy. Poderwała, oczarowała i rzuciła. Podniosłem się z tego tylko dzięki długiej terapii. 

Dziś wiemy, że Lara straciła rodziców. Czasem odwiedza ich grób lub urządza sobie na rondzie de Gaulle’a ognisko i oddaje się zadumie nad utraconą matką. Może właśnie przez trudne dzieciństwo ciężko jest jej wejść w stały, szczęśliwy związek…?

ZWYKŁA DZIEWCZYNA

Sąsiedzi Lary z dzieciństwa i nauczyciele z podstawówki wspominają Larę jako zwykłą, miłą dziewczynę. Często chodziła na przystań, obserwować kutry rybackie. Rzadko się malowała. Lubiła konie – mówi jej nauczyciel geografii – i brzydziła się przemocy. Była cicha i grzeczna. Gdy teraz o niej czytam, nie poznaję tej małej Lary, która dobrze się uczyła i marzyła o zostaniu naukowcem. Ale już sąsiadka z przeciwka rezydencji Croftów pamięta, że w tej małej dziewczynce z warkoczykiem było coś dziwnego. Kiedyś ukradła mi dwa banany i latała z nimi po osiedlu, strasząc koty. – mówi Kasia W.

Chodzi plotka, że Lara zakradała się też na cmentarz, by odkopywać szczątki zmarłych. Mogło to wynikać z głębokiego zainteresowania archeologią, które Lara przejawiała już w dzieciństwie. W domu jednak była spokojna i uczynna. Pomagała w sprzątaniu i gotowaniu. Nie było z nią żadnych kłopotów.

HOBBY

Poza oczywistym, wynikającym ze studiów zainteresowaniem archeologią, Lara spędza też swój wolny czas na wiele ciekawych sposobów. Jeździ konno, podróżuje, lubi majsterkować. Czasem znika na całą noc i wraca o świcie, cała umorusana, w podartym ubraniu, z jakimś kotem lub lisem na ramieniu.

Tak, na początku wydawało mi się to dziwne – mówi Aleksander, były chłopak Lary – ale uznałem, że każdy z nas ma jakieś dziwne hobby i nic mi do tego. 

TRUDNA SŁAWA

Lara stroni od wystąpień na pudelku i nie lubi być fotografowana. Wszyscy paparazzi, którym udało się zrobić zdjęcie Larze – już nie żyją. Dowodem na to jest zawsze to ich ostatnie zdjęcie Lary, która celuje w nich pistoletem. Czasem słyszą jeszcze jej krzyk „żadnych zdjęć!” lub „Gdzie jest moja matkaaaAA!”.

SEKSAPIL

Czego by o Larze nie opowiadać, wszyscy przyznają, ze jest ona kobietą wyjątkowo atrakcyjną. Świadczą o tym najlepiej jej zdjęcia profilowe z fejsa.

A oto kilka fotek Lary, które zamieściła jeszcze na Naszej Klasie.

Czas na ogłoszenie zwycięzcy konkursu „Ja jako Lara”. Jak widzicie, wybór był trudny. Ale on zawsze jest trudny. Po wielu nieprzespanych nocach uznałam jednak, że na tableta zasługuje… Lara krojąca marchewkę. :) Autorkę proszę o wysłanie mi na maila danych tele-adresowych. Gratuluję!

segritta konkurs lara w kuchni

 

Aaaaa jeśli chcecie więcej wiedzieć o Larze (jeśli to w ogóle jest możliwe po tym genialnym artykule), to zapraszam na laracroft.pl. Tam znają nawet rozmiar jej stringów.