Nie daj się nabrać na homeopatię i biorezonans

Czasem zastanawiam się, jak to możliwe, że żyjemy w czasach komputerów, komórek i telewizji, mamy dostęp do wiedzy, Internet i całkiem nieźle rozwinięte mózgi – a wciąż dajemy się nabierać na kosmodyski, wróżbitów i homeopatię. Ale już w osłupienie mnie wprawia, jakim cudem ludzie wykształceni – i to medycznie wykształceni – wierzą w takie rzeczy.

Ale ok, niech wierzą. Każdy ma prawo wierzyć w co chce. Tylko czemu ci ludzie sprzedają swoje zabobony w opakowaniu naukowości? I żeby było jasne – całkiem drogiej naukowości. „Leki” homeopatyczne są sprzedawane w aptekach, przepisują je lekarze, tacy wiecie, po szkołach medycznych i z uprawnieniami. Nie znachorzy z sąsiedniej wioski.

Mój pies LOL miał jakieś uczulenie. Objawia się ono łzawieniem oczu i zaczerwienieniem powiek w okresie wczesno-jesiennym. Miał tak przez kilka lat. No i pewnego dnia Matka Rodzicielka została przez weta skierowana do warszawskiej kliniki weterynaryjnej na nowoczesne odczulanie nowoczesną metodą, wyjątkowo skuteczną no i oczywiście jak najbardziej naukową. Zanim wybrała się na pierwszy zabieg, byłam absolutnie przekonana, że chodzi o jakąś modyfikację klasycznego odczulania, które jest niezwykle upierdliwe i długotrwałe. Bo tym razem zabiegów miało być tylko kilka. OK. Mama pojechała, wróciła zadowolona. Pani weterynarz ponoć przemiła, zabieg bezbolesny, coś że jakaś różdżka, którą się trzyma w powietrzu przy psie i która odchyla się, jeśli zwierzę jest uczulone na alergen w słoiczku postawionym na mosiężnej szalce, jakieś buteleczki z trawą, kulki przytykane do skóry psich i ponoć LOL jest odczulony na razie na 3 alergeny (bo za jednym razem więcej nie powinno się robić), więc trzeba przyjechać jeszcze raz.

Właściwie już przy różdżce mój bzdurometr się uaktywnił i postanowiłam, że na tę kolejną wizytę pojadę razem z mamą. I pojechałam.

Pani weterynarz rzeczywiście przemiła. Przyjęła nas w przytulnym gabinecie z tajemniczą maszyną pod oknem. Maszyna miała kabelki i guziczki a obok niej stała kolekcja słoiczków z różnymi trawami i kłakami w środku. Oho. Zaczyna się ciekawie. Już od dawna wszelcy szarlatani używali skomplikowanych urządzeń, które samym wyglądem miały sugerować efektywne, naukowe działanie, które przecież jest nie do pojęcia przez zwykłego człowieczka, który umie włączyć żarówkę, ale nie rozumie, jakim cudem ona działa. Ta maszyna też była skomplikowana i zdecydowanie onieśmielająca. Taka właśnie miała być.

LOL, niczego nieświadomy, stał sobie przy mamie a pani weterynarz rozpoczęła odczulanie psa na kolejne 3 lub 4 alergeny. Polegało to na tym, że na mosiężnej szalce postawiła buteleczkę z jedną z traw (na które LOL jest niby uczulony). Od tej szalki odchodziły dwa przewody, na których końcu były metalowe kule. Pani weterynarz przyłożyła kule do psich pachwin, po czym włączyła maszynę, która zaczęła burczeć. Po minucie lub dwóch proces odczulania na dany alergen się skończył.

– Już?
– Już.
– I on jest już odczulony na tę trawę?
– Tak.

Mhm. No i posypały się pytania. Pierwsze, podstawowe:

– jak to działa?

Niestety pani weterynarz, jak sama się przyznała, nie zna się dobrze na fizyce, więc nie wie dokładnie, na czym polega działanie bioreznonansu, ale przecież to jest fakt, że fale elektromagnetyczne są nośnikiem informacji o zdrowiu pacjenta. I że trzeba wyeliminować te złe, zastępując je dobrymi. Tak? Tak. Oczywiście. To też zupełnie logiczne, że jak się pojawi alergen w słoiczku na metalowej szalce a psu przytknie do skóry kule, które przewodem są połączone z tą szalką i i trochę się maszyną pobuczy, to właśnie na tym polega zastępowanie złych fal dobrymi falami. Tak. Mhm.

– I to jest metoda naukowa?

– No tak, oczywiście! Mogę panią zapewnić, że działa (już w tym momencie pani zaczęła się trochę denerwować).

– Czyli są badania naukowe potwierdzające jej skuteczność?

Teraz pani była już wyraźnie zdenerwowana. Zaczęła się zachowywać jak polityk, któremu Monika Olejnik zadaje niewygodne pytanie. Okazuje się, że…

– Tak… Ale co pani ma na myśli, mówiąc „badania”? Dla mnie badania to moi pacjenci i moje doświadczenie. Chce pani dowodów? Proszę spytać właścicieli psów, które odczulałam.

– Nie nie… pani mnie źle zrozumiała. – przerwałam jej spokojnie. – ja nie pytam o pani zdanie na ten temat ani o pani doświadczenia. Ja pytam o badania naukowe. Wie pani… takie gdzie bada się wiele osób lub zwierząt, używa się placebo, bierze pod uwagę różne czynniki…

– No ale efekt placebo nie działa przecież na zwierzęta!

– Tak, ale działa na właścicieli. Nietrudno mi sobie wyobrazić sytuację, w której alergia przechodzi samoistnie a właściciel przypisuje jej zniknięcie genialnemu działaniu biorezonansu. Albo właściciel oczarowany działaniem tej maszyny nagle dochodzi do wniosku, że objawy alergii zmniejszyły się – bo przecież pies „jakoś mniej zaczerwienione ma te oczy”. Do tego dochodzą inne środki ostrożności, bo zatroskani właściciele alergicznych psów często razem z biorezonansem zmieniają też psu dietę a alergie często mają podstawy żywieniowe. Nie wspomnę już o przypadkach, w których rozczarowani właściciele psów po prostu nie wracają do pani i nie mają ambicji informowania pani, ze terapia nie powiodła się. Przykro mi, ale pani prywatne doświadczenia nie są dla mnie żadnym dowodem na skuteczność biorezonansu.

– To co, wolałaby pani poddać psa bolesnej i długotrwałej terapii klasycznej? – zaatakowała pani weterynarz. – biorezonans jest dużo tańszy i bezbolesny dla psa.

– Ale nieskuteczny. A przynajmniej niepotwierdzony. To tak, jakby onkolog polecił pacjentowi modlitwę zamiast chemioterapii. Uważa pani, ze to etyczne?

No i oczywiście byłam już spalona. Z potoku słów pani weterynarz niewiele pamiętam. Nie uzyskałam też odpowiedzi na żadne z podstawowych pytań. Ale przecież nie trzeba geniusza, żeby wyczuć oszustwo. Nie wiem, czy pani weterynarz robi to świadomie – czy sama dała się nabrać i wierzy w działanie maszyny, którego to działania …sama nie rozumie. Wiem, że robi to oficjalnie w klinice weterynaryjnej, do której ludzie z definicji mają zaufanie. WIem też, że pobiera za to niemałe pieniądze. Za trzy wizyty i eliminację 12 alergenów wzięła ok. 700zł. Wiem też, że przez cały wrzesień LOL znów jechał na Maxitrolu, bo oczywiście alergia mu nie minęła. W kolejnym roku jednak objawy osłabły i dziś, po latach, nie ma już tej alergii. Dla zwolenników biorezonansu to oczywiście dowód, że metoda działa. Tak jak dowodem na prawdziwość horoskopów jest to, że pani Halince rzeczywiście sierpień upłynął na kłótni z mężem, a w czasopiśmie mówili, że koziorożce będą miały spory z najbliższymi.

Oczywiście po wizycie u pani weterynarz zostałyśmy uprzedzone, że terapia może się nie udać. Nie dlatego, ze nie działa, tylko dlatego, że alergenów jest bardzo dużo i może nie wykryliśmy ich wszystkich. W takim wypadku zabiegi powinno się oczywiście powtórzyć. Oczywiście za kolejne setki złotych.

Pani weterynarz nie wie też jednej rzeczy (a może wie…?). Były badania naukowe dotyczące biorezonansu. Takie profesjonalne. I dały bardzo proste rezultaty. Okazuje się bowiem, że (surprise surprise!) biorezonans nie ma wyższej skuteczności niż efekt placebo. Czyli de facto nie ma skuteczności żadnej a to całe skomplikowane urządzenie to zwykła atrapa mająca pacjenta onieśmielić i omamić. To zwykłe oszustwo. Oszustwo, na które ludzie nabierają się na całym świecie, próbując wyleczyć się z alergii lub nałogów, wydając na to ciężkie pieniądze. Oszustwo, na które nabrało się też sporo lekarzy i weterynarzy, którzy z definicji powinni leczyć pacjentów tylko sprawdzonymi metodami, bo ich pacjenci mają zaufanie do białego kitla i należy im się za to minimum profesjonalizmu. Opisana w artykule pani weterynarz powinna jasno informować klientów lecznicy, że stosuje metodę pseudonaukową, której skuteczności przeczą badania naukowe. A najlepiej by było, gdyby otworzyła sobie mały, prywatny gabinecik ezoteryczny i w ramach wsparcia kładła psu tarota. Na jego działanie też znajdzie się mnóstwo świadków.

Co do alergii – to taka przypadłość, która bardzo często samoistnie przechodzi albo zmienia swoje nasilenie. Podobnie z homeopatią: schorzenia, na które jest stosowana (np. przeziębienie, osłabiona odporność), mijają same z siebie, wystarczy trochę odpocząć, poleżeć, poczekać.

Kasia Gandor fajnie podsumowała homeopatię w tym wideo:

Komentarze do wpisu: 131 Napisz komentarz

  1. NATALIA zna sie napisał(a):

   Tak to jest jak nie zna daną osoba dzialania urządzenia i nie potrafi wytłumaczyć a niedouczone dziecię wypisuje ze nie działa, bo nie wie co się stało. Działania Rentgena też nikt nie tłumaczy i co nie działa?

   1. Działanie roentgena jest dla Ciebie tajemnicą? Przecież nawet w internecie jest jasno i wyraźnie opisane. Prawie każdy lekarz też mógłby z łatwością odpowiedzieć na pytanie, jak działa.

   1. Elżbieta Młodecka napisał(a):

    Byliśmy z mężem 9 stycznia i bez męki i głodu nie palimy!Byliśmy w Tychach.Gorąco polecam.Paliłam 40 lat?

  1. Gandalf napisał(a):

   stado baranów. Od kilku lat stosuje homeopatie i nigdy mnie nie zawiodla.Co do tarota to nie dla was.Astro dziala ale to tez nie dla was bo za duzo trzeba by sie uczyc a barany nie potrafią

   1. Dokladnie. Kiedy slysze, ze homeopatia to autosugestia i kit to nawet nie probuje rozmawiac. Niech ludzie najpierw sprobuja na sobie i dzieciach a potem niech sie wypowiadaja. Oczywiscie po wizycie u znajacego sie na rzeczy homeopaty.

    1. obserwator napisał(a):

     Niech się leczy chemią jak taka przemądrzała jest. Na zdrowie może jej wyjdzie.

 1. Kudos Seg – na tyle lasek bawiących się w horoskopy, astrologie, numerologie i inne oczywiście bzdurne sprawy (dla każdego kto ma choć ćwierć funta szarych komórek) taki zdrowy racjonalizm u ciebie jest godny uznania.

 2. Studiuję weterynarię i w wakacje chodziłam do kliniki na praktyki. Była tam pani mająca kota z dużym, rozwalającym się już guzem, jednak nie chciała go uśpić, bo wg niej po sesjach (machaniu jakąś pałeczką) u bioenergoterapeuty mu się polepsza. Nawet jak bioenergoterapeuta robił sesje dla jej znajomych to kot „powstawał”, cokolwiek to znaczy. Szkoda w tym wszystkim tylko kota, który cierpi. A i o efekcie placebo „dla ludzi” podczas badań nad leczeniem zwierząt informują już na pierwszym roku;)

 3. Ja tam poszedłem ponad 4 miesiące temu na to – w sumie z ciekawości bardziej niż z wiarą, że zadziała. Siedziałem podłączony do tej maszyny z 4 innymi osobami, niektóre z nich były już 3 czy 4 raz. I ta maszyneria… Cholera, to z części, które mam w piwnicy złożyłbym coś wyglądającego bardziej pro (za łebka bawiłem się w elektronika). Nie miało to prawa działać. I jeszcze gość mnie rozwalił sprawdzając na koniec jakąś różdżką czy wystarczy. Nie wiem czy placebo, czy szkoda tych 80 zeta, ale spodowowało zmniejszenie fizycznych dolegliwości związanych z odstawieniem nikotyny. Nie palę. Obżeram się pestkami dyni:)

 4. Całym sercem się zgadzam, że to nie działa, że taka bzdura nie ma prawa działać, że to czysta magia i fajerwerki. Mój jedyny problem polega na tym, że kilkanaście lat temu dziecięciem będąc zostałam na taki biorezonans zaprowadzona z powodu kilku mało dokuczających alergii, których za żadne skarby nie chciałam leczyć tradycyjną dość nieprzyjemną metodą. Niestety mimo powątpiewań moich ówczesnych a także mojej szacownej rodzicielki ów przeklęty biorezonans na mnie podziałał i przeszło mi jak sen złoty. Istnieje możliwość, że to efekt placebo, myślenia życzeniowego albo zmiany pory roku. Nie mniej do dziś to wydarzenie poważnie zakłóca mój racjonalny światopogląd. Ale nadal przyznaję ci rację.

  1. Paweł Ga napisał(a):

   jest wiele możliwości, powodów minięcia objawów – od placebo po naturalną nabytą odporność wraz z wiekiem. jest też zwykłe odczulanie polegające na stopniowym przyjmowaniu alergenu.

   Bez dokładnych badań klinicznych z poprawną metodologią – osobiste doświadczenia z metodą leczniczą można wrzucić między bajki i reklamę.

   1. Krabek napisał(a):

    Jak wynika z Twojej wypowiedzi jesteś raczej osobą logiczną – więc! Logicznie rzecz ujmując – jeżeli nawet jest to jakieś placebo które działa wyłącznie na psychikę (ale jednak w iluś tam procentach działa) – jako logicznie myślący człowiek powinnaś rozumieć że nie zabiera się ludziom nadziei:) 80 zł to zadne pieniądze w porównaniu z lekami jakie wydajemy u niedouczonych lekarzy którzy (o zgrozo!) faszerują nas i małe dzieci dużo gorszą chemią zamiast polecić np. naturalnie wyciśnięty czosnek (tu już nie muszę chyba udowadniać że też zawiera antybiotyk – tyle że bez chemii)… tyle że wtedy przemysł chemiczny się nie napędza….no i gdyby każdy doszedł do pewnych wniosków wielu lekarzy straciłoby pracę ? o wyższości skuteczności chemioterapii nad modlitwą już nie wspomnę przez grzeczność. Pozdrawiam

    1. Ewa Wilt napisał(a):

     !. Udowodnij, że czosnek zawiera antybiotyk. 2 Udowodnij, że czosnek nie składa się ze związków chemicznych. 3. Skończ studia medyczne (to ostatnie to okrutny żart).

 5. Abstrahując od bio-metod, znam osobiście panią doktor medycyny, a jednocześnie lekarza homeopatii. I po kilku rozmowach z nią nie dziwię się, że wykształceni medycznie ludzie wierzą w tą metodę. Po prostu mają dostęp do badań i tyle. Nie jest to de facto kwestia wiary, tylko leczenie naukowo potwierdzone. Dobrze na nią reagują dzieci i zwierzęta, co m.in. wyklucza efekt samoleczenia. http://www.homeopathy-soh.org/research/

  W Polsce natomiast homeopatia jest metodą traktowaną na równi z gusłami z tego względu, iż jest to na rękę to Izbie Lekarskiej. Jak nie wiadomo o co chodzi, to… wiadomo o co chodzi ;)

  Nie piszę tego ideologicznie, nie jestem jakoś specjalnie przywiązana do tej metody, uważam ją za jedną z wielu – do niektórych rzeczy dobra, do innych nie. Piszę to, bo myślę, że warto mieć taką wiedzę :)

  1. Kari, a masz jakieś źródła pochodzące z wiarygodnego miejsca? Periodyki naukowe, medyczne? Opracowania wyników badań… Nie z homeopathy-soh.org? Każdy może założyć stronę i tam zbierać własne materiały mówiące o swojej racji. Btw., tak – 'lekarz homeopatii’ brzmi równie dumnie co 'wiejska guślarka’, a nawet mniej, bo tam jest chyba mniej magii, a więcej ziół.

   1. Nie mam. Nie jestem pasjonatką tego tematu. Jak Ci bardzo zależy i faktycznie chcesz zgłębić tą wiedzę, to mogę skontaktować się z rzeczoną panią doktor, ona pewnie ma. Ale jak Ci bardzo nie zależy, to mi się nie bardzo chce ;))

    Jak już mówiłam – nie próbuję nikogo przekonać do alternatywnych metod leczenia, albo zmiany poglądów, tylko dzielę się tym, co wiem.

   2. Sabek napisał(a):

    W dzisiejszych czasach przynajmniej dla mnie – to słowo lekarz znaczy tyle co murarz czy piekarz… Wyłącznie w ostatnim roku dostałam trzy antybiotyki na rzekomą anginę – która w cudowny sposób za każdym razem ustąpiła po zwykłym płukaniu gardła. Moje dzieci – odkąd przestałam dawać na ślepo wszystkiego z recepty od „lekarza” przestały o dziwo tak chorować!!!!! Przychodnie – smród, zarazki, depresję, lekarze – niedouki z wybujałym ego umiejący poruszać się wyłącznie w wąskim obszarze wyuczonych schematów. Jeżeli czegoś nie wiedzą to mówią że to czary i gusła. Jeżeli coś pomaga (a teoretycznie wg ich wiedzy nie powinno) to są w stanie prędzej kogoś uśmiercić prochami niż pogodzić się z porażka i własną niewiedzą.

  2. Kari, zajrzałem sobie na tę stronkę, na dział zawierający badania kliniczne – z punktu widzenia badań klinicznych opisane tam badania są bezwartościowe – oparte głównie na opinii pacjentów. więcej powiedzieć się nie da, bo nie podają dokładnych danych, a tylko jednozdaniowe streszczenia

    1. Ale ja w żadnym miejscu nie powiedziałam, że wiem :> Ani, że wierzę, jeśli już o to chodzi. Powiedziałam tylko, że nie dziwię się, dlaczego lekarze medycyny wierzą. Tylko tyle.

     I przy okazji przypomniałam sobie, dlaczego nie komentuję, nie biorę udziału w dyskusjach na forach, itp. Nie da się nie być postawioną po którejś ze stron barykady. Jeśli chce się być Szwajcarią, to trzeba siedzieć cicho. Zabrzmiało poważnie :D Ale tak naprawdę w tym stwierdzeniu nie ma jakiś specjanych emocji ;)

     A propos dowodów w postaci badań naukowych… to dla mnie też wiara. Za dużo czasu spędziłam z nauką, żeby przyjmować je za pewnik. Ale uważam też, że każdy może i powinien wierzyć w to, co mu się podoba. Byle wierzył w cokolwiek, ot choć by w naukę :>

 6. Jeżeli komuś biorezonans czy inne takie pomagają (wszystko jedno czy to po prostu efekt placebo, czy ziarnko prawdy), to nie będę go uświadamiać, że to tylko gusła i nie ma sensu kasy wywalać. Jeśli ktoś po dotknięciu metalowej płytki przestaje palić to mało mnie interesuje, że tak naprawdę to tylko samooszukiwanie się i przechytrzenie psychiki. Grunt, że działa.

 7. a mnie co innego w tym wpisie zainteresowało – że PANI weterynarz zaczęła krzyczeć poddana pytaniom. Z doświadczenia mogę Wam powiedzieć, że każda kobieta tak reaguje na większość pytań demaskujących ich kłamstwa i inne niecne uczynki. I oczywiście odpowiedzi na własne pytania również nie uzyskujemy.
  I nie kompromitujcie się zaprzeczając :)

  1. dron67 napisał(a):

   że każda kobieta tak reaguje na większość pytań demaskujących ich kłamstwa i inne niecne uczynki.”

   Zgadzam się, z tzw. życia

   ”„Ja zostałem wezwany na dywanik i od pani doktor, do której chodziłem od dziecka, zawsze grzeczna, miła i w ogóle, pierwszy raz w życiu usłyszałem bluzgi. Pół godziny u niej siedziałem (to już było rok temu ponad) i wysłuchiwałem, jaki to jestem nieodpowiedzialny wraz z żoną, że nie będziemy szczepić… Już nie pamiętam, co dokładnie mówiła, ale było tego dużo i niegrzecznie. W każdym razie zaproponowała mi wiele (płatnych) szczepionek, a ja w następnym tygodniu zaniosłem jej listę szczepionek wycofanych przez sanepid. Wśród nich były 2, które mi tak gorąco polecała… Po miesiącu znów mnie zaprosiła i odmówiła przyjęcia naszego dziecka, bo (cytat) „Nie będę potrafiła wziąć odpowiedzialności za nieszczepione dziecko”.

   ”„Ponieważ w mieście, w którym mieszkam, szczepienia nieobowiązkowe są refundowane i nigdy nie miałam w zamyśle szczepić nimi swojego dziecka, więc pani pediatra z podniesionym mocno głosem obwieściła mi, że «TYLKO GŁUPI RODZICE NIE SZCZEPIĄ SWOICH DZIECI PRZECIWKO PNEUMOKOKOM I MENINGOKOKOM». Później straszenie, że moje dziecko niezaszczepione może umrzeć, jak zachoruje. Koszmar”.

   ”Wizyta nr 2 i 3 – komentarze piguły typu „Wariaci, debile eko, kolejni poprarańcy, kretyni, banda oszołomów” – byliśmy przygotowani. Dyktafon nastawiony, daliśmy się pani wygadać, za każdym razem pytając na koniec grzecznie o jej godność. Lekarka nadal milczy, ale wręcza mi skierowanie do poradni na pranie mózgu odnośnie szczepień (nie skorzystałam).
   Efekt taki, że piguła wyleciała z hukiem z przychodni. Jaka jest kolejna, nie wiem, bo na wizycie nr 4 (ostatniej) u kitlarza wyszła przed naszą kolejką”.

   „Kiedy wylądowaliśmy z synkiem w szpitalu, gdzie stwierdzono u niego wadę genetyczną, przychodziła pani ordynator ze studentami na salę. Totalnie mnie ignorowała, a do studentów rzucała teksty typu „Widzicie? Marnie wygląda, nie wiem, czy coś z niego będzie, zobaczcie – zero odruchów, skóra marmurowa, stan określam jako bardzo ciężki”. Na moje dopytywania, czy już coś wiedzą, co się dzieje z moim dzieckiem, odburkiwała chamsko, że nie jestem lekarzem i nic mi to nie powie. Kiedy chcieliśmy wypisać dziecko ze szpitala na żądanie, stwierdziła, że jak chcemy małego uśmiercić, to droga wolna… W końcu się ogarnęła po niemałej awanturze i zaczęła z nami rozmawiać. Po zdiagnozowaniu dziecka powiedziałam, że mam obawy co do szczepienia go – w końcu jest chory… (synek miał wtedy 6 tygodni i był zaszczepiony tylko po urodzeniu). Na co ona że «dawno nie spotkała tak nieodpowiedzialnych rodziców i chyba naprawdę chcemy, żeby nam dziecko umarło»… Skandal. Dość, że byłam w szpitalu z synkiem, nikt nie wiedział, co mu jest, to jeszcze tak skutecznie mi umilała pobyt”.

   To jest dopiero chamstw, buta i bezczelność!

   1. Być może wylądowałaś z synkiem w szpitalu bo nie był zaszczepiony i z tego powodu jego organizm był podatny na wszelkie schorzenia. Właściwie ktoś mógłby powiedzieć że narażając dziecko na podatność na wszelkie choroby w tym wiele zakaźnych jesteś odpowiedzialna za jego cierpienia i choroby i powinnaś ponosić pełne koszty leczenia, którego można by uniknąć gdyby dziecko było zaszczepione. Nie wspominam tutaj o zagrożeniu epidemią, której źródłem może być Twoje niezaszczepione przeciw chorobie zakaźnej dziecko np. w przedszkolu. Tak to jest kiedy rodzice zamiast opierać się na wiedzy i doświadczeniu medycznym ludzi, którzy studiowali i praktykowali przez wiele lat medycynę wolą opierać się na diagnozach dr. Google i zamieszczonych na forach dla „troskliwych” rodziców i wszystkowiedzących specjalistach z internetu.

    1. nie naiwny napisał(a):

     szczepienia rewelacja, badania naukowe są, raporty w szanowanych periodykach medycznych są oczywiście o tych strasznych przypadkach zgonów nawet jednoczesnych trojaczków tuż po szczepionce też są, młodzi pseudo wykształceni wymądrzalscy tyle mają różnych życiowych doświadczeń nagromadzone, że ten autorytet rzeczywiście kładzie na kolana, i może być autorytetem nawet naukowym,
     można być wysoce dyplomowanym ignorantem ( jak Erasmus w swej rozprawie ” Praise of Folly” podsumował; IGNORANCJA jest BŁOGOSŁAWIENSTWEM, najgłupsi są ci według siebie najmądrzejsi, wysoce butni w swojm wykształceniu i pozycji) nikt tego nikomu nie zabroni tylko pytanie; Po co to jeszcze publikować? na dowód swojej GŁUPOTY?
     osobiście znam wiele przypadków bardzo poważnych powikłań poszczepiennych, nawet 0,milionowe prawdopodobieństwo takiego ryzyka nie zapewniłoby mi czystego sumienia jeśli byłoby to moje dziecko,
     naukowo rzecz ujmując niedokształceni są ci (albo świadomie tuszujący fakty), którzy popierają tę zbrodnię
     osobiście znany przykład, młodego dwudziestoletniego jedynego syna samotnej matki, który cierpiał na alergie, skazany na bezradnych-wykształconych został poddany szczepieniu ( jako jedyne racjonalne naukowo udokumentowane badaniami rozwiązanie) skutek? młody człowiek jest całkowicie zesztywniały pozbawiony możliwości jakiegokolwiek ruchu i w ciągłym bólu. rozwiązanie: trucizny kumulujące się w wątrobie.
     następne dwa przypadki padaczki poszczepiennej też mi znane i jeszcze paraliżu jedynaka
     kolejne są opisane i udokumentowane, w wydaniach medycznych dla tych wykształconych wtajemniczonych, w setkach o ile nie w tysiącach
     Filmik załączonz z entuzjazmem na końcu oszołomu o homeopatii i biorezonansie; przepraszam, takiego debilizmu w swoim długim życiu nie spotkałem
     Jeżeli czegoś nie rozumiem to nie robię MADREJ demonstracji swojej wykształconej pseudo naukowej GŁUPOTY
     Pokora jest cnotą, jeśli jeszcze ktoś wie co to jest jedno i drugie

 8. a ja mam potwierdzenie bo działa na moich dzieciakach :-)))

  W tym roku odczulałam syna 2 letniego na ukąszenia komarów, puchł strasznie …. po 3 seansach na bicomie po ukąszeniach ma normalne ślady bez wielkiej opuchlizny. Sama przy leczeniu stawu skokowego (uraz skokowy) gdzie ortopedzi i chirurdzy faszerowali mnie różnymi świństwami – bicom uratował mi nogę i znów moge chodzić na obcasach :-))
  nie potrzebuje wielkich dowodów medycznych …

  przekonałam się na sobie że to działa … a wole takie leczenie niż antybiotyki ….
  Leczę się u Starszej Pani doktor odpowiada na każde moje pytania a potrafię być upierdliwa ;-) w końcu chodzi też o moje dzieci :-))

  I wiecie co ?? na przestrzeni lat zauważyłam , że coraz więcej lekarzy zaczyna się przekonywać do tej medycyny niekonwencjonalnej :-)

 9. VictoriA napisał(a):

  Nie stawiam sie ani po jednej ani po drugiej stronie mimo ,że własnie wróciłam z badań metodą Eav i volla . Myślę , że nawet jeśli były badania nad biorezonansem to raczej nie wmyśl firmom farmaceutycznym i lekarzom byłoby gdyby okazał sie skuteczny i wyniki tych badań mogłby być zatajone(ew. sfałszowane). Czy tak jest? tego nie wiem i raczej się nie dowiem. Ale koszt terapi miesci sie w granicach 100-120 zł. Czy nie warto spróbować za takie pieniadze? Niech każdy odpowie sobie sam.

 10. kamil napisał(a):

  a ja się pozbyłem alergii homeopatią. Od jakiś 4 lat normalnie funkcjonuje w maju i czerwcu co wcześniej było ciężkie mimo drogich „naukowych” farmaceutyków które lekarze kazali żreć mi już od lutego (wygodne, tyle kasy…).
  Teraz w maju-czerwcu najwyżej delikatny katar, nic więcej.
  Także: działa.
  W ogóle nie bierzesz pod uwagę, że wiele rzeczy jest jeszcze niewyjaśnionych, nieudowodnionych i to wcale nie oznacza, że nie istnieją lub nie działają. Inny przykład: marihuana, dla wielu naukowców wciąż wielka niewiadoma (a np. wielu chorych na padaczkę palaczy zgłosiło poprawę objawów a nawet wyleczenie z choroby, naukowcy nie są wstanie powiedzieć jak i dlaczego – czy to czyni z tego bzdurę?).

  1. Paweł Ga napisał(a):

   1) czy wiesz na czym polega konstruowanie leków homeopatycznych?
   2) Na czym polegało leczenie wspomnianą homeopatią?

 11. guślarz napisał(a):

  Homeopatia i Zappery działają! np. w takim zacofanym kraju jak Niemcy apteki homeopatyczne są na każdym rogu ulicy a jeszcze bardziej zacofana Królowa angielska ma osobistego lekarza doktora homeopatii! natomiast w Polsce jest to guślarstwo! ciekawe dlaczego? podążajcie za pieniądzem a zobaczycie jak głęboko sięga nora królika…

 12. Małgorzata Filipowska napisał(a):

  Lekarz u którego wyleczyłam syna z atopowego zapalenia skóry leczył łącząc biorezonans z dietą i homeopatią. Syn był leczony 3 miesiące i od 4 lat jest zupełnie zdrowy. Zanim trafiłam na to leczenie dziecku pomagały tylko silne masci ze sterydami, jednak po odstawieniu maści atopia wracała. Syn miał zmiany skórne w zgięciach łokci, pod kolanami oraz na czole i w okolicach oczu. Ponieważ często drapał się miał rany. Rodzicie dzieci z AZS mogą potwierdzić jak okropna jest to choroba i jak bardzo dziecko cierpi. Leczyłam syna wiele lat u alergologa w przychodni i leki działały tylko doraźnie. Do lekarza od biorezonansu trafiłam z polecenia. Nam ta metoda pomogła, stosowaliśmy się ściśle do przepisanej diety oraz ściśle w/g zaleceń lekarza stosowaliśmy leki homeopatyczne. Terapia pomogła całkowicie. Syn może jeść wszystko, uczulenie nie powróciło (4 lata od leczenia) a jeśli powróci biegnę z powrotem do tego lekarza.
  Nikt mi nie wciśnie ze biorezonans czy homeopatia to czary mary i gusła. Być może nie każdemu jest w stanie pomóc, ale nie można z góry zakładać, że to ściema i nabijanie ludzi w butelkę. Nie ma się też co dziwić że ludzie szukają alternatywnych metod gdy medycyna konwencjonalna zawodzi. Szczególnie kiedy nasze dziecko bardzo cierpi to zrobi się wszystko żeby mu pomóc. Mnie się udało i mój syn już dawno zapomniał o koszmarze AZS.

  1. Iza napisał(a):

   Witam,mam rowniez synka z azs i roznymi alergiami.Antyhistaminy powoduja u niego zaburzenia w rozwoju,dlatego szukam innych metod leczenia.Czy pamieta Pani moze nazwisko i adres lekarza,ktory Panstwu pomogl?

   1. Małgorzata Filipowska napisał(a):

    Iza własnie dostałam na e-maila twoją prośbę :) My mieszkamy na Śląsku i jeździliśmy do Bielsko- Białej. Lekarz nazywa się Kopiasz albo Kapiasz, a przychodnia Bicom w Bielsku Białej. Mam nadzieję że jeszcze działają i ich znajdziesz w internecie. Moja przyjaciółka z Warszawy chodziła z synkiem w Warszawie róg Bema i Kasprzaka, tam leczą bez homeopatii ale też pomogli dziecku w astmie oskrzelowej. Innych miejsc nie znam niestety. Pozdrawiam

  2. Potwierdzam, AZS wyleczone całkowicie. 3 rok spokoju. A był stan dość ostry.Drugi znany mi przypadek to ostra astma i katar sienny- w tym przypadku objawy znacząco złagodniały i nie wymagają stosowania sterydów wziewnych, które u dzieci moga powodować zaburzenia, m.innymi wzrostu ( informację o możliwych skutkach ubocznych wzięłam z ulotki dołączonej do sterydu wziewnego, zresztą lekarz ostrzegał, by nie stosować leku dłużej niż przez miesiąc).Po terapii biorezonansem jest spokój. Cóż, apteki na na nas nie zarobią….Bo kupujemy w nich tylko magnez.I w ogóle widoczna znacząca poprawa odporności organizmu. A wcześniej odporność była znacznie obniżona

 13. MrJUVE napisał(a):

  Śmieszy mnie tylko, że większość z Was odmienia słowo WIARA przez wszystkie przypadki… W kwestiach wiary powinniśmy się udać do świątyni jeśli tego potrzebujemy. W temacie Biorezonansu liczą się efekty. Kiedyś w jednej z TV był o tym program. Zaprosili pięciu lekarzy – 2-óch alergologów i 3-ech pediatrów. Jeden z alergologów zajmował się biorezonansem, drugi nie miał o nim pojęcia. To samo w przypadku pediatrów – jeden stosował metodę, a dwóch nie znało. Wszyscy dostali dwa tygodnie by się zapoznać, poczytać, obejrzeć, zobaczyć efekty. Po tym czasie trójka, która nie znała wcześniej metody stwierdziła jednomyślnie, że nie może to być placebo, bo są tak szybkie i widoczne gołym okiem efekty u dzieci. A na dzieci nie jest w stanie zadziałać żadna sugestia.

  @Segritta Rozumiem Twoje rozczarowanie, ale po tym co piszesz niestety ta kobieta nie miała pojęcia o tym co robi. To jest dramat naszych czasów, czasów Allegro i eBay’a. Każdy alergen czy grupę alergenów odczula się trzy razy i wtedy jest efekt. O tym wspomniała poniżej Karlita CałyŚwiatKarli. Wiem, sprawdziłem nie tylko na sobie, znam też ludzi, którzy odczulali się kilkanaście lat temu i do dziś jest ok.

  Poza tym umieszczając ten wpis, w jakimś stopniu pod wpływem frustracji powinnaś się lepiej przygotować jeśli chodzi o „dowody” czy „badania” ;-). Gdybyś trochę więcej pogrzebała w cudownym internecie znalazła byś więcej o badaniach i o tym dlaczego zostały przerwane. To czym się podparłaś pisząc, że biorezonans nie daje nic poza efektem placebo, to tylko marny świstek papieru, który jest niczym nie podparty. Polecam zacząć od podstaw i poczytać o interferencji, dyferencji, albo po prostu o koncernach farmaceutycznych hehe.

  Pozdrawiam

  MrJUVE

 14. MrJUVE napisał(a):

  Śmieszy mnie tylko, że większość z Was odmienia słowo WIARA przez wszystkie przypadki… W kwestiach wiary powinniśmy się udać do świątyni jeśli tego potrzebujemy. W temacie Biorezonansu liczą się efekty. Kiedyś w jednej z TV był o tym program. Zaprosili pięciu lekarzy – 2-óch alergologów i 3-ech pediatrów. Jeden z alergologów zajmował się biorezonansem, drugi nie miał o nim pojęcia. To samo w przypadku pediatrów – jeden stosował metodę, a dwóch nie znało. Wszyscy dostali dwa tygodnie by się zapoznać, poczytać, obejrzeć, zobaczyć efekty. Po tym czasie trójka, która nie znała wcześniej metody stwierdziła jednomyślnie, że nie może to być placebo, bo są tak szybkie i widoczne gołym okiem efekty u dzieci. A na dzieci nie jest w stanie zadziałać żadna sugestia.
  @Segritta
  Rozumiem Twoje rozczarowanie, ale po tym co piszesz niestety ta kobieta nie miała pojęcia o tym co robi. To jest dramat naszych czasów, czasów Allegro i eBay’a. Każdy alergen czy grupę alergenów odczula się trzy razy i wtedy jest efekt. O tym wspomniała poniżej Karlita CałyŚwiatKarli. Wiem, sprawdziłem nie tylko na sobie, znam też ludzi, którzy odczulali się kilkanaście lat temu i do dziś jest ok.

  Poza tym umieszczając ten wpis, w jakimś stopniu pod wpływem frustracji powinnaś się lepiej przygotować jeśli chodzi o „dowody” czy „badania”
  ;-). Gdybyś trochę więcej pogrzebała w cudownym internecie znalazła byś więcej o badaniach i o tym dlaczego zostały przerwane. To czym się podparłaś pisząc, że biorezonans nie daje nic poza efektem placebo, to tylko marny świstek papieru, który jest niczym nie podparty. Polecam zacząć od podstaw i poczytać o interferencji, dyferencji, albo po prostu o koncernach farmaceutycznych hehe.

  Pozdrawiam

  MrJUVE

 15. Krzysztof napisał(a):

  Szkoda ,że tak łatwo jest wystawić ocenę i być ekspertem nie mając zielonego pojęcia w niemczech ta metoda jest stosowana prawie w każdym gabinecie do diagnostyki i jest refundowana z kasy chorych ,ktoś tam pisze badania oparte na opiniach pacjentów nic nie warte -śmiech na sali a fimy farmaceutyczne robią badania na lekarzach? :-) i od nich zbierają opinie?jeśli u minimum 20% pacjentów wystąpił efekt terapeutyczny badanego preparatu można go rejestrować jako lek poczytajcie co to jest biorezonans do nauki a dopiero później wygłaszać herezje .Pozdrawiam

 16. Arek napisał(a):

  Organizm ludzki to fabryka chemiczna sterowana nie tylko biologicznymi procesami, mozg wytwarza impulsy elektryczne i na takowe reaguje. Kazdy człowiek wytwarza napięcie elektryczne w wartościach liczonych w mV oczywiście napięcie posiada częstotliwość. Kazdy organizm reaguje na sile pola magnetyczne itp. Przy odrobinie wiedzy chemicznej fizycznej i z zakresu biologii nie mozna wykluczyć mozliwosci leczenia impulsami elektrycznymi i magnetycznymi! Chodźby prosta elektroliza w organizmie przy użyciu modulowanych impulsów elektrycznych występuje. A efekty mogą byc od leczniczych po zabójcze zależy od metody i wiedzy. Elektrowstrząsy były i są skuteczną metodą „przełączenia” w mózgu styków aby ten zechciał pracowac w miarę poprawnie ale tez mozna komuś wykasować wspomnienia a nawet cała osobowość tą metodą! Nauka bada zagadnienia w elektrofarmacji i to jest głęboko utajone bo chodzi o prawa patentowe i intelektualne. Do tego potrzeba ze 20 lat badań klinicznych. Takze spodziewam sie około 2020 roku pierwszych rzetelnych i publicznych opracowań. Technika umożliwia szerzej badania i zastosowanie dopiero od ok 10 lat. Wczesniej tylko wielkie instytuty z wielkimi pieniędzmi mogly prowadzić badania. Dla mnie to jasne ze nikt nie bedzie piał na lewo i prawo zachwalając te metody z kilku powodów: 1 bigfarmy widzą w tym ogromny biznes nie konkurencje! Sami chcą uczknąc na tym kolejne miliony ale jest jeden problem techniki są na tyle proste ze w dzisiejszym swiecie samouk elektronik z żyłką chemika sam moze konstruować i opracowywać metody! Takze spodziewam sie w najbliższych latach zmiany w tej tematyce. 2 swiat naukowy jest podzielony 50%za 50 przeciw. 200 lat temu tez wyśmiali chemików z pierwszymi tabletkami! Bo przecież duchy bylybodpowiedzialne za choroby dopiero gdy wymyślono mikroskop naukowcy wpadli w konsternacje bo nie duchy lecz jakies małe cos powoduje choroby! Tak i tu trzeba jeszcze czasu aby elektrofarmacja była szeroko uznana. Ja z własnych badań doświadczeń a takze kopania w necie wiem ze to jest przyszłość medycyny ale swiat musi dojrzeć do tego.

 17. Ależ przecież nawet w szpitalu wykonuje się badanie rezonansem magnetycznym…
  A znajoma była na całej serii zabiegów opartych na działaniu pola elektromagnetycznego podczas rehabilitacji ręki po urazie.
  A na jakiej zasadzie leczy się urazy w kriokomorze? Leczenie zarówno zimnem, jak i biorezonansem oraz np światłem spolaryzowanym to metody bardzo niewygodne dla sektora farmaceutycznego, który jest zainteresowany sprzedażą jak największej ilości tabletek.Jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o kasę, niestety. Włącz telewizję i policz ilość emitowanych reklam.Kto ma najwięcej kasy na kampanie reklamowe?Koncerny farmaceutyczne.
  Jeszcze jedno: Kolega zrobił ostatnio badanie metodą Voila ( testujący kondycję organizmu). kilka tygodni później poddał się badaniu PET z choliną w Instytucie Medycyny Nuklearnej w Kielcach, gdzie jego organizm nafaszerowano radioaktywnym świństwem i zeskanowano od czubka głowy po mały paznokieć u nogi. I wiesz, że wynik badania był identyczny? Wykazał TEN SAM PROBLEM. Różnica? Test metodą Voila kosztował 150 pln, a za tomograf z choliną NFZ zapłaciło zakładowi medycyny nuklearnej jedynie…6500 pln.( za jednorazowe badanie).

    1. S. napisał(a):

     Bzdura.
     https://pl.wikipedia.org/wiki/Biorezonans
     https://pl.wikipedia.org/wiki/Obrazowanie_metod%C4%85_rezonansu_magnetycznego

     Jak sama nazwa wskazuje „rezonans magnetyczny” nie elektromagnetyczny.
     Co do biorezonansu to jak na razie nikt jeszcze do końca nie wyjaśnił jak to działa więc nie wiadomo do czego to przykleić.

     Jak twierdzisz, że rezonans magnetyczny, biorezonans i fizjoterapia to to samo to gratuluję :)

     PS. Pole elektromagnetyczne to określenie umowne bo tak naprawdę to nie ma czegoś takiego jak pole elektromagnetyczne. Istnieje pole elektryczne i pole magnetyczne. One mogą występować w tych samych miejscach i wzajemnie się przenikać. To jest relacja dwóch pól.

    2. dron67 napisał(a):

     Co do biorezonansu to jak na razie nikt jeszcze do końca nie wyjaśnił jak to działa więc nie wiadomo do czego to przykleić.”

     To, że nauka ma za krótkie narzędzia do wyjaśnienia czegoś nie znaczy że czegoś takiego nie ma!
     Mojej córce BRT zlikwidowało wirusowe zapalenie mózgu.
     Drgawki, utraty przytomności, wizyty w szpitalach, EEG i tomograf wykazał, ze dziecko
     zdrowe!
     3 zabiegi BRT i było po objawach.
     Co mnie obchodzi czy ta skorumpowana nauka coś potrafi wyjaśnić?

     Dlaczego kosmonautów amerykańskich bada się biorezonansowym skanem SCIO?
     Proszę nie brnąć w ”naukowe” uzasadnienia, bo to jest żenujące.
     I brednie o placebo.

    3. dron67 napisał(a):

     Nie kompromituj się wikipedią :)

     To jest opanowane przez farmację do cna, moderowane, zatwierdzane,
     nic niezgodnego z przemysłem nie pojawia się tam.
     Otwórz oczy, warto.

    4. Ola napisał(a):

     Boże, przecież rezonans magnetyczny to badanie diagnostyczne majace na celu zobrazowac wnetrze ciala czlowieka. Rezonans magnetyczny nie wykorzystuje pola elektromag. do LECZENIA.
     Zasada dzialania jest KOMPLETNIE inna.
     Aż ciezko uwierzyc, jestescie ułomni czy udajecie?

    5. EWarrior napisał(a):

     Ola
     Dron67 pisał bardziej o samej zasadzie działania urządzeń. Skąd tyle w Tobie złości ? A co do zasady działania … Nie jestem oczytany w tych tematach, ale z tego co wiem, jedno jak i drugie urządzenie wykorzystuje cząsteczki w ciele ludzkim. Jak wiadomo wszystko drga… Miłego dnia

   1. Tu nie chodziło o wykrycie czegokolwiek tylko o sprawdzenie aktualnego stanu organizmu, obudwa badania pokazały ten sam wynik, z tym, ze jedno kosztowało 100zl,a za drugie NFZ zapłacił specjalistycznej przychodni kilkadziesiat tys. Zł

 18. To, że dziś nie ma na temat jakiegoś zjawiska powtarzalnych dowodów to nie znaczy, że zjawisko nie występuje. Nauka nie jest czymś skończonym, wręcz przeciwnie ciągle się rozwija. Umysł jest jak spadochron, lepiej działa jak jest otwarty. Dobry naukowiec nigdy nie jest czegoś pewien w 100%.

  Odnośnie homeopatii i pamięci wody nie udało się przeprowadzić powtarzalnych eksperymentów więc oficjalnie homeopatia nie została uznana za wiarygodną metodę leczenia. Z tym, że w fizyce kwantowej też nie uzyskuje się takich samych wyników badań mimo zachowania identycznych warunków. Przez co początkowo fizykę kwantową uznawano za herezję, nawet sam Einstein podważał prawdziwość mechaniki kwantowej.

  Jeżeli komuś jakaś metoda leczenia pomaga mimo, że nie jest uznawana przez main stream to nie widzę przeciwskazań aby ją stosować. Nawet placebo jeśli działa to jest słusznym wyborem.

 19. M. napisał(a):

  Nie zgadzam się, jako dziecko w wieku 8 lat miałem liczne alergie. Z tego co pamiętam to polegało to na tym, że trzymało się jakieś kulki w ręku. Jeszcze miałem alergie na sierść kota i kazał przynieść sierść i nie wiem co tam dalej z tym robił. Jak głupie by to nie było – zadziałało. Od tego czasu nie miałem żadnych alergii. Myślę, że był to w 100% efekt placebo, tym bardziej, że dzieci są bardziej na to podatne. Polecam książkę Świadoma Autosugestia Emila Coue, jeśli się ją zrozumie, to zrozumie się, że alergie można wyleczyć bez niczego, samymi myślami, tak jak wiele innych rzeczy ktore sa pod kontrola podswiadomosci.

  1. dron67 napisał(a):

   Polecam książkę Świadoma Autosugestia Emila Coue, jeśli się ją zrozumie, to zrozumie się, że alergie można wyleczyć bez niczego, samymi myślami, tak jak wiele innych rzeczy ktore sa pod kontrola podswiadomosci.”

   A przyczyną alergii są problemy psychiczne dzieci? :)
   AS o pasożytach, wirusach i toksynach M. nie słyszał?
   Dzieci sa najmniej podatne na ”placebo”
   Bardziej babcie z wiadomego radyja.
   skoro to takie skuteczne to dlaczego kitle tym nie leczą?

 20. dron67 napisał(a):

  – Ale nieskuteczne. A przynajmniej niepotwierdzone. To tak, jakby onkolog polecił pacjentowi modlitwę zamiast chemioterapii. Uważa pani, ze to etyczne?”

  A oferowanie pacjentowi chemio-”terapii” jest etyczne? :)
  Dlaczego Rosjanie, Niemcy, Austriacy, ,Szwajcarzy diagnozują i leczą biorezonansem
  czyli polem elektromagnetycznym choroby łącznie z ciężkimi przypadkami boreliozy?

   1. dron67 napisał(a):

    w nurcie klasycznej medycyny? na ichniejszy nfz? ”

    A jakie to ma znaczenie?
    Jak na ”nfz” to dobre? ;)

    Liczy się efekt terapeutyczny czy refundacja z funduszu?

 21. dron67 napisał(a):

  Okazuje się bowiem, że (surprise surprise!) biorezonans nie ma wyższej skuteczności niż efekt placebo.”

  Które to badania?

 22. Radecki zet. napisał(a):

  Szkoda tylko ze autorka sama nie znalazla informacji na temat dzialania takich urzadzen jak bicom czy aparat mora… A jest tego pelno w sieci… Jednym slowem, dzialanie tego aparatu opiera sie poniekad o fizyke kwantowa… Chodzi tutaj o to ze kazdy atom ma swoje drgania oraz wytwarza mikro pole elektr.magnetyczne… Urzadzenie to wykrywa wpierw czestotliwosc drgania danego alergenu (stad ta trawa w tym pojemniku) a nastepnie po odnalezieniu danej czestotliwosci drgania dobiera czestotliwosc przy ktorej dany alergen rezonuje… Napewno wiecie ze kieliszek mozna zbic wysokimi tonami… Tak samo dzieje sie tutaj i teraz maszyna jesli znajdzie taka czestotliwosc przy ktorej wykryje drgania atomow czy czasteczek danego alergenu, to ta czestotliwosc podawana jest do organizmu poprzez delikatne napiecie o minimalnym pradzie. Sam korzystam z urzadzenia do biorezonansu, ktore potrafi mi okreslic caly organizm ludzki tj. Ilosc witamin czy mikroelementow w organizmie oraz stan wszystkich narzadow i to sie sprawdza. Niejednokrotnie potwierdzaly to badania laboratoryjne… Wiec nie polecam skreslac wszystkiego bo tak tylko sprobowac samemu sie dowiedziec na dany temat a nie skreslac od razu

 23. Kasia Sołtys napisał(a):

  Biorezonans wyleczył mi alergię, do tej pory na wiosnę ciągle kichałam i miałam zatkany nos. Odkąd leczę to biorezonansem alergia ustała.

  1. „Odkąd leczę to biorezonansem alergia ustała.” Tak.
   „Biorezonans wyleczył mi alergię”. Nie.
   Badania naukowe dowiodły, że działanie biorezonansu nei różni się niczym od działania magicznej różdżki, modlitwy czy przekręcenia pierścienia na palcu.
   Alergie mają to do siebie, że często przechodzą same z siebie. I to się czasem zbiega z wizytą u oszusta posługującego się biorezonansem.

   1. dron67 napisał(a):

    I to się czasem zbiega z wizytą u oszusta posługującego się biorezonansem.”

    Bardzo szanuję mojego ”oszusta”, polecam innym z pozytywnym skutkiem.

    Najwięcej szarlatanów i oszustów jest wśród lekarzy skorumpowanych.
    O tym ani słowem, ruki pa szwam, linki poniżej.

   2. sebo napisał(a):

    A ja wyleczyłem boreliozę naturalnymi metodami. Lekarka jedna z najlepszych specjalistek w kraju w szoku. Jak do niej trafiłem to pierwsze co 6 miesięcy antybiotyków. Po miesiącu to zostawiłem bo tak mój stan zdrowa się pogorszył i zacząłem się leczyć na własną rękę jak widać skutecznie.

    1. bgoral napisał(a):

     Brawo … ja na podstawie diagnostyki qwantowej z fotografii…. dostałam wskazówki pod leczenie guza choć słabo szła mi wiara w diagnostykę z foto to wskazówki dały 100 % efektu zatrzymania wzrostu guza wątroby , po wcześnejszych kuracjach guz zawsze powracał do fazy wzrostu , po wskazówkach z diagnostyki qwantowej rewelacja i guza już nie ma bezoperacyjnie.

  2. Joanna napisał(a):

   pytanie – czy alergia była zdiagnozowana testami skórnymi lub chociażby z krwi?
   pytanie – czy po kuracji biorezonansem były przeprowadzanie powtórne testy?
   Gospodarka hormonalna organizmu, szczególnie kobiet, ma ogromny wpływ na tego typu przypadłości. Pozdrawiam

 24. Tomasu napisał(a):

  Nawet jeśli coś działa i ratuje życie, ale nie można tego naukowo wyjaśnić zostanie uznane za bzdurę – Tak działa Medycyna Naukowa. Wniosek po przeczytaniu kilku książek o Historii Medycyny. ;) Teraz coś ode mnie – To że nie potrafisz czegoś zbadać oznacza, że to coś nie istnieje ?

 25. rtmn napisał(a):

  Ja osobiście polecam biorezonans. Sama ze swoją alergią skorzystałam z tej metody. W internecie znalazłam firmę Jedyne Zdrowie w Krakowie i pozbyłam się alergii.

  1. Rico napisał(a):

   Najlepsze jest to ze sceptycy nawet jesli pozbyli sie schorzen lub dolegliwosci przypisza to placebo a nie dzialaniu birezonansu lub homeopatii :)

 26. Sceptyk napisał(a):

  Zacznijmy od początku. Dwa lata temu zetknąłem się z tematem bicomu i jego „fenomenalnym działaniem”. Pod Poznaniem działa jeden budowlaniec, który przeprowadza terapie Bicomem. Ten „znachor” potrafi wykryć robaki w sercu i dodam, że badanie u niego polega na machaniu różdżką podłączoną do Bicomu i ludzie za to płacą. Oceńcie sami czy jest to wiarygodne, dla mnie nie jest.

  Ostatnio stała się moda na całkowicie nowe urządzenie w Polsce tj. SCIO (lub EPFX jeszcze kilka lat temu, ale nie w Polsce – zmieniono nazwę i nalepkę na urządzeniu, obudowa jest taka sama), które zapoczątkowało swoje istnienie jakieś 40 lat temu w USA. Wynalazcą tego urządzenia jest William Nelson – możecie sobie sprawdzić w googlu, istnieje taki jegomość.

  Obecnie człowiek ten zmienił orientację seksualną, jest transwestytą i nosi imię Desiré Dubounet i mieszka w Budapeszcie. Ten tzw. „wynalazca” scio jest oszustem. Nie znalazłem dowodów na to więc mogę postawić takie twierdzenie – nie jest doktorem, ani profesorem, ani nie pracował w NASA, jest tylko dobrym sprzedawcą. Czego zapytacie: wiary ludzi w cuda, które nie istnieją. W Stanach doprowadził do śmierci w potwornych bólach ludzi chorych na raka, bo uwierzyli w słowa nie pokryte faktami, że to urządzenie potrafi wyleczyć raka. Rodziny tych ludzi wytoczyły mu 9 spraw sądowych i dlatego uciekł z USA. W filmie mówi o kobiecie, której guz spada na podłogę w sklepie spożywczym – obejrzyjcie sobie wywiad z tym człowiekiem – to jest po prostu nie wiarygodne, to jakiś absurd. Reportaż dostępny jest na stronie Kanadyjskiej CBC. Są również dostępne reportaże w poważnych gazetach za oceanem.
  W Polsce można kupić to urządzenie za około 60 tys. i nie zgadniecie w jaki sposób jest sprzedawane – jest sprzedawane jako urządzenie do redukcji stresu. Wystarczy trochę poszukać, żeby dowiedzieć się prawdy.
  Urządzenie to jest zakazane przez FDA w USA i Kanadzie, zachęcam do obejrzenia i przeczytania, poniżej linki gdzie posłuchacie i przeczytacie powyżej przytoczone informacje:

  http://www.cbc.ca/player/play/1353347256 – oryginalny materiał

  https://www.youtube.com/watch?v=6ChyxfWuYAs – z napisami

  https://www.seattletimes.com/seattle-news/how-one-mans-invention-is-part-of-a-growing-worldwide-scam-that-snares-the-desperately-ill/

 27. lusia1 napisał(a):

  Ojej sasuadki córka od urodzenia się jąkała. W dodatku w wieku dorastania dostała nerwicy z tego powodu, nie wiedziała jak sobie z tym poradzić. Ta firma dużo jej pomogla w chorobie, nadal jest leczona i widać u niej postępy

 28. Joanna napisał(a):

  ja mam absolutnie hitowy sposób na alergię. Ale tytułem wstępu, aby budować napięcie – alergia wziewna pojawiła się w moim organizmie około 25 roku życia, początkowe objawy tzw. krzyżowe z owocami pestkowymi, następnie typowe swędzące oczy, katar itp. w okresie pylenia. Z każdym rokiem coraz bardziej. Aż tu, ciach, zaszłam w ciążę i objawów nie było żadnych w czasie ciąży i jednoczesnego pylenia. Eureka – na alergię działa CIĄŻA.
  Polecam i pozdrawiam
  Joanna Znachor

 29. Władysław napisał(a):

  Szanowna autorko, ile otrzymałaś od firm farmakologicznych za ten brudny artykuł? Przecież to białymi nićmi szyte!

  1. Bo lubię białe nici. Piękne są.
   Ale niestety nic nie dostałam od żadnej firmy farmaceutycznej. Dasz mi kontakt do kogoś? Może coś mi się należy..? :)

 30. Ziutka napisał(a):

  Uwielbiam te wypowiedzi ludzi wszechstronnych znawców świata. Moja córka miała początek astmy alergicznej i od 1 miesiąca kaszlała jak tylko szla spać noc w noc. Po zdiagnozowaniu alergenu i 1 zabiegu nagle przespała cala noc. Ponieważ ma 3 lata to nie byla świadoma co się dzieje efekt placebo wykluczam. A ja się od tej pory wysypiam a nie czuwam nad nią w nocy i martwię sie czy się nie udusi.. Dostałam namiar z polecenia z uwagi na podobny sukces u innego maluszka.

 31. Gerda napisał(a):

  Wiem, że to taka naukowa grupa, ale posłuchajcie nieraz siebie: „a masz wiarygodne źródło? a badania prawdziwe zrobione?” a … ble ble a to co najważniejsze, czyli doświadczenia i efekty się dla was nie liczą!!
  A przecież te procedury i badania i inne „naukowe” źródła i wymogi – wymyślili ludzie i nie wiadomo jak naukowo potwierdzić czy te naukowe metody są wystarczające, by to co badają uznać za jedyną prawdę. Zachowujecie się jak nawiedzeni, jedni podniecają się tarotem… a wy macie swoje opium: badania naukowe i źródła wiarygodne!!
  Za kilkadziesiąt lat, gdy zyskamy szersze horyzonty, może się okazać, że kolejny naukowiec zmiesza z błotem obecnie obowiązujące naukowe metody i stwierdzi, że to niewiarygodne głupoty. Jaskiniowcy, wierzyli, że wystarczy kilka prób… i już znają całą prawdę. A może tych prób trzeba więcej a eksperymenty muszą uwzględnić czynniki o których jeszcze nie mamy pojęcia – i wtedy okaże się, że prawda wygląda zupełnie inaczej. Człowiek wymyślił – człowiek może podważyć.

  Natomiast to co przynosi skutek, nawet jeśli nie wiadomo dlaczego – jest najważniejsze i najwiarygodniejsze.
  Słowo placebo wymyślono po to, by zdyskredytować to, co jeszcze niepoznane. Zamiast badać, dlaczego coś takiego istnieje – to się tym zasłania wszystko to czego nie potrafi się wyjaśnić.
  Może to taka potrzeba uważania się za lepszych i mądrzejszych od innych ..

  Mnie mało obchodzą badania naukowe, może mnie uleczyć placebo albo szpieg z krainy deszczowców – jeśli choroba minie – nic mnie więcej nie interesuje. Podobnie wielu innych ludzi.
  Badać oczywiście trzeba ale prawdziwy naukowiec nie ogranicza swoich horyzontów niczym, nawet uznanymi zasadami naukowymi i stara się spojrzeć jeszcze szerzej.

  Ja wiem, że szarlatanów jest sporo ale w tym całym naukowym światku też, niestety. Jednak trzeba mieć też trochę pokory i pamiętać, że pomimo wielu odkryć, stosowanych metod i procedur, ciągle jeszcze raczkujemy …. i bardzo daleko nam do prawdy.
  Kiedyś nauka odkryje dlaczego homeopatia działa, a Jezus czynił cuda? A póki co warto z tego korzystać zamiast wyśmiewać, pomimo , że mechanizmy okryte są tajemnicą. Dlatego każdy powinien wybrać dla siebie to co mu służy. A ośmieszanie innych ludzi i metod z których korzystają jest małostkowe i na pewno dalekie od prawdziwej nauki.
  Prawdziwa nauka skoro widzi, że coś działa, to szuka wyjaśnienia, bada… a nie odrzuca i ośmiesza.

  Bioenergoterapeuci, zielarze, naturopaci, osoby stosujące biorezonans… nie wiedzą dlaczego są efekty ich działań, ale pomagają ludziom, często skazanym na śmierć przez medyków.
  Naukowcy i ich wyznawcy – też nie wiedzą- ale zamiast szukać odpowiedzi, odrzucają przedmiot badań już na starcie, ośmieszają, wymyślają sprytne słówka tuszujące ich ignorancję.
  Zagłuszają prawdę tym swoim naukowym bełkotem.

  Może wkrótce okaże się, że placebo to nasze wewnętrzne siły, inaczej wiara, energia wewnętrzna …którą nauczymy się sterować i wykorzystywać dla swego zdrowia.

  1. bgoral napisał(a):

   No jak widzę wynik : Rozpoznanie Kliniczne : Nowotwór o nieokreślonym charakterze … to żadne odkrycie … tyle samo to przed rozpoznaniem wiadomo , szkoda czasu i nerwów choremu psuć takimi badaniami dla mnie takie badania to fikcja.

 32. Szwajcaria, Niemcy, Austria to kraje gdzie stosuje się biorezonans jako metodę diagnostyczno terapeutyczną a kasy chorych tych krajów zwracają koszty pacjentom.

 33. Waldi15 napisał(a):

  Witam.Kupilem w Ilios medica na spotkaniu poza siedziba firmy urzadzenie do terapi. Zaplacilem 2500 zl I rate. Calosc miala kosztowac 5600 zl. Odeslalem im to do 14 dni co potwierdzili. Po wykonaniu kilkudziesieciu tel z ktorych kontakt z nieprzyjemna pracownica odbyl sie kilka razy. Obiecywano mi kilka terminow zwrotu kasy bezskutecznie . dopiero po 40 dniach po wyslaniu pisma poleconego z 7 dniowym terminie do zaplaty dostalem z laska pieniadze bez odsetek. Ludzie nie kupujcie tej sciemy od nich. To sa zwykli naciagacze jakich teraz w polsce jest mnustwo.

 34. magda napisał(a):

  Biorezonans działa, pójść kilka razy to wcale nie pójść, zastosować dłuższa terapie mozna to kazdy sam sie przekona. Biorezonans mozna kupic do własnego użytku po wcześniejszej diagnozie. Mozna go używać w domu i sprawdzic jak likwiduje pasozyty, bakterie, wirusy i grzyby. Tylko prawdziwa terapia ma sens, nie liczy sie pójście kilka razy na fale częstotliwości. Jak ktos tak podchodzi do sprawy to lepiej wziac tabletkę przeciwbólowa. Ludzie chcą efektów w kilka dni. A pasozyty, bakterie, wirusy i grzyby zbierali całe zycie. Kazdy kto podejdzie konsekwentnie do sprawy uzyska efekty korzystne dla siebie. Dla ludzi, którzy sa niecierpliwi i stukają noga bo od razu chcą efekty, lepiej niech chodzą do lekarza do końca zycia. To jest terapia dla tych, którzy przeczytali choć jedna ksiazke o biorezonansie lub oczyszczaniu organizmu np. dr Clark.

 35. Agnieszka napisał(a):

  Witam,
  My byliśmy, wszystko wskazuje na to, u tej samej Pani weterynarz?
  Zmieniliśmy karmienie – nie dajemy gotowych karm bo piesek sam nawet nie chcę ich jeść i dużo się zwyciężyło drapanie ?
  Ale biorąc pod uwagę to co widziałam, już w drodze do domu stwierdziliśmy, że zostaliśmy OSZUKANI i że nigdy więcej nie wrócimy już do tej kliniki?
  Super Pani to opisała ???
  OSZUSTWO
  Nasz piesek miał dostawianych że 20 buteleczek, a nie 3 czy 4?
  Można?
  Można.
  Wizyta trwała z 15 min. = 350 zł
  Więcej Nasza noga ani łapki naszych pupili tam nie powstaną!!!
  Pozdrawiam?
  Gratuluję tak dobrego opisu!!!

 36. Wojciech napisał(a):

  Cóż, na wiele schorzeń są terapie ale na ignorancję niestety nie. A wystarczyło tylko przeczytać jedną z wielu książek np. dr. Huldy Clark, dr Reinholda Voll’a, dr. Rife’a czy dr. Schimela zanim się wysmarowało ten drwiący paszkwil. Niestety, dziś wielu zabiera głos w sprawach o których nie ma podstawowej wiedzy. Smutne i tragiczne.

 37. Zdzisław napisał(a):

  Wczoraj byłem na „pokazie” . Zaczęło się od starych filmów ściągniętych z różnych stacji TV. Napięcie narastało, w zasadzie wszystko może nas zakazić , zarazić, psa swojego mam omijać 5 metrów ( normalnie go całuję w nos). Potem siadamy: pod stopami płytki, w ręku miedziane rurki….4 strony kolorowe to wynik.Po nim także nic tylko na siódme piętro i skoczyć :( No i końcówka: będę Państwa opiekunką, co pół roku będą badania tylko trzeba zakupić tę maszynerię. kredyt na 210 PLN x 36 miesięcy = 7560 PLN.Pani podczas „prywatnej” rozmowy szalenie miła, jednak kiedy oświadczyłem,że już jeden kredyt mam i nie chcę drugiego ! Jej komentarz nie był miły i wzrok także. Może straciłem „życiowa szansę” ? ech dla rozmyślań zaraz idę pobiegać.Z jednym się tylko zgodziłem :suplementów diety u nas dostatek i połowa programów TV o nich opowiada, ale to już zupełnie inny temat.

 38. Monika napisał(a):

  Proszę autorkę artykułu o podanie konkretnego źródła kto gdzie i kiedy na jakiej grupie pacjentów wykonał badania, które udowodniły brak skuteczności biorezonansu czy też skuteczność równą placebo. W wielu krajach na całym świecie biorezonans jest uważany za skuteczny sprzęt medyczny i wiedza o jego działaniu stanowi obowiązkowy przedmiot na studiach medycznych. Np w Moskwie lekarze obowiazkowo uczyli się tego już 20 lat temu i dla nich nie jest to żadna medycyna alternatywna. Poprostu jeden z wielu sprzętów medycznych z których możemy korzystać dzięki rozwojowi techniki.

 39. Ziomek napisał(a):

  Fajnie że są takie artykuły które wywołują różne poglądy o biorezonansie i kulkach z biorezonansu. Mam z tym styczność od kilku lat. Wiem że to pomaga i nie jest to placebo, chcąc to udowodnić kupiłem sobie to urządzenie za grube pieniądze i sprawdziłem jego działanie. Komentarze negatywne i negatywne podejście oznacza, że ktoś nie wie jak to działa, był na terapii jeden raz (i nie pomogło), spotkał osobę która chce robić kasę a nie leczyć lub jest zupełnie sceptykiem do wszystkiego… ja uważam że działa.

 40. Anonim napisał(a):

  Artykuł pewnie sponsorowany przez lobby medyczno-farmaceutyczne. Od wielu lat bezskutecznie leczę się w tzw. służbie zdrowia. Każdy kontakt z człowiekiem w białym kitlu uświadamia mi bezsilność współczesnej medycyny a także obłudę i zakłamanie tzw. lekarzy. To nie są ludzie z powołania, oni nie leczą, oni są sprzedawcami substancji chemicznych produkowanych przez zbrodnicze koncerny farmaceutyczne. Nie słyszałem żeby jakikolwiek lekarz wyleczył kogoś z choroby przewlekłej. Środowisko lekarzy z góry odrzuca inne metody leczenia. Dzieje się tak dlatego że nie będą z tego mieli dodatkowych gratyfikacji od firm powiązanych z lobby farmaceutycznym. No a jak jeszcze przypadkowo uda się kogoś wyleczyć i pacjent przestanie przychodzić, to dopiero będą straty. Nie wspomnę że taki uleczony pacjent dożyje późnej starości w zdrowiu i dobrej kondycji całego organizmu. Wiąże się to z wypłatą takiemu staruszkowi przez długie lata zrabowanych wcześniej jego pieniędzy na tzw. emeryturę. A to już nie pasuje rządzącym i samym lekarzom. Nie jest prawdą że zaplanowana depopulacje jest teorią spiskową, to się dzieje i będzie się nasilało. Według mnie jest to ludobójstwo w białych rękawiczkach. I nikt tego nie chce dostrzec.

 41. Jola napisał(a):

  Te metody alternatywne pomagają owszem i leczą ale niestety sa b.niebezpieczne….sama jako niemowlak z przewlekla chorobą bylam wyleczona przez kobiete co przelała wosk i dala jakies ziola…….nie chce pisac publicznie jak mi sie życie posypalo dramatycznie…..wiecie dlaczego …???bo to leczenie jest mocą demonów bez zmaczenia czy w to ktos wierzy czy nie….demony mogą wyleczyc chorobę ale przyjdą z rachunkiem i zrujnują życie …..mąź moj tez rzucil palenie kiedys taka metodą odczulania niestety nie na dlugo .a do palenia potem dołaczyl alkocholizm i pornografia …mija wiele lat a z nim coraz gorzej……

  1. Anonim napisał(a):

   Nie pisałem o czarach z przelewaniem wosku czy coś podobnego. Np medycyna chińska oparta na ok. 5000 lat doświadczeń jest w wielu przypadkach skuteczna. Albo najnowsze osiągnięcia nauki w dziedzinie biorezonansu. Tych opcji leczenia lekarze nie chcą poznać, boją się tego a i tzw. system czyli chore procedury wymyślone przez zlewaczałe elyty zabraniają i traktują jako przestępstwo. Współczesna medycyna jest bezradna i nieskuteczna. Wynikiem tego są kolejki i ogólna niemoc tzw. służby zdrowia. Chorych czyli ludzi nie wyleczonych przybywa i będzie coraz więcej i gorzej. I można przeznaczać coraz więcej pieniędzy na służbę zdrowia a i tak to nic nie da. Tak długo jak na pierwszym miejscu będą środki chemiczne z korporacji farmaceutycznych tak długo chorych będzie przybywać. Osobnym tematem są szczepionki które okaleczają malutkie dzieci.

 42. Tomasz napisał(a):

  Niestety autor tego artykułu nie ma żadnej wiedzy na temat biorezonansu i jego działania. Uważam, że artykuł jest krzywdzący dla pacjentów, szczególnie tych, których lekarze już pożegnali z tego świata a których można jeszcze uratować… gdyby nie takie idiotyczne artykuły. Sam jestem takim pacjentem. Artykuł nierzetelny, napisany przez osobę kompletnie nie znającą tematu.

 43. Anonim napisał(a):

  Dostałam kupon od partnera na biorezonans. W nocy się dusiłam przez pyłki wiosenne. Koszmarnie się męczyłam. Podobnie podchodziłam do Pani z artykułu. Nie wierze w to wszystko. Jednak, był to prezent. Żeby nie było mu przykro poszłam. I teraz mam problem intelektualny. Zadziałało … Po dwóch dniach przestałam mieć alergie na pyłki. Pierwszy raz w życiu wiosna nie jest koszmarnym okresem duszenia się. Znajomi tez byli i zadziałało. Ps: nie wiem dokładnie jak działa komputer ani telefon ale użytkuje i działa ;).

 44. pawlos napisał(a):

  ja nie wiem jak osoba wykształcona morze wierzyć że w czasach palenia samym węglem i drzewem gdzie dym był nie taki jak teraz umierało mniej osób niżeli w dzisiejszych czasach a wszystko zrzuca się na dym i nie rozumiem jak osoba inteligenta może ufać lekarzowi który nie wie co jest przyczyną ale wciska leki najczęściej drogie co za denny artykuł

  1. Babka Wróżka napisał(a):

   Kiedyś się paliło węglem i drewnem, a teraz plastikiem i chemią z odpadów bio, bo wszystko jest pryskane. Cieszę się, że pomogłam.

   Niemniej, co do biorezonansu, mam mieszane uczucia. Jestem już wiekową wróżką i mam 4 różne osobowości (jedną do tarota, jedną do szklanej kuli, trzecią do relaksacji, a czwarta płaci rachunki i podatki). Wszystkie jesteśmy uczulone na naszego kota (czarnego, ale z krawatką). Wszystkie poszłyśmy na biorezonans. Dwóm osobowościom przeszło od razu, a dwóm się nasiliło, także ten biorezonans to takie „na dwoje babka wróżyła”, czy jak kto woli „wróżenie z fusów”, które my sceptycy od tarota i kuli uważamy za zwykłą szarlatanerię!

   I niech mi nikt nie mówi, że cofnięcie się alergii to efekt placebo i samoistne ustąpienie, bo nastąpiło raptem 3 dni po trzecim zabiegu (dla osobowości od kuli) i 2 tygodnie po zabiegu (osobowość od księgowości), więc koincydencja czasowa jest zbyt niekoincydentalno-transendentna.

   Pozdrawiam i sprawdźcie na sobie ten cały biorezonans. Doświadczenia ludzi są więcej warte niż badania naukowe sponsorowane przez przemysł

 45. Darjox napisał(a):

  Ja uważam że tam gdzie kończy się wiedza zaczyna się wiara, to że czegoś nie rozumiemy nie znaczy że to nie istnieje. zastanówcie się dlaczego na zachodzie biorezonans jest refundowany w państwowych placówkach medycznych i dlaczego u nich pewne choroby się wylecza podkreślam wylecza a u nas większości leków co leczą nie ma w aptekach, zastanówcie się trochę kto u nas w kraju jest szarlatanem?

 46. Anonim napisał(a):

  W Europie tylko w 2 krajach jest przymus szczepień, PRL-bis i Bułgaria. Polacy to naród któremu lewactwo najmocniej zryło berety. Mam 4 letniego wnuka, mieszka za granicą, od urodzenia dziecko nie było ani razu ukłute igłą. Żadnej szczepionki. Jest zdrowy, rozwija się bardzo dobrze, jest bystrzejszy od rówieśników, zaczął wcześniej od swoich kolegów mówić całymi zdaniami. Nie choruje, czasami jakiś drobny parodniowy katar. I co na to medyczne palmusy powiecie ?. W Polsce od wielu lat trwa ludobójstwo w białych rękawiczkach za pomocą tzw. służby zdrowia. Wiem to na własnym doświadczeniu. Gdybym leczył się u tych konowałów to dawno bym już umarł. To są niedouczone głąby, jak uparte barany leczą tylko szkodliwą chemią i tylko objawy nie przyczyny. Nawet im się nie chce dobrze pacjenta zdiagnozować, tzw. leki przypisywane są na wyczucie, a może się uda. Robią sobie na ludziach eksperymenty, tak było w moim przypadku. Leczę się sam, ok. 5 lat zajęło mi naprawienie spustoszeń w moim organiźmie po tzw. leczeniu przez doktorów. Już niedługo wszystko to runie i trzeba będzie zapłacić za miliony niepotrzebnych zgonów.

 47. GrzegorzM napisał(a):

  Nie wyśmiewajcie się z czegoś, czego nie rozumiecie. Wiele wielkich odkryć naukowych tak było na początku traktowanych.

 48. Anonim napisał(a):

  TEN ARTYKÓŁ TO STEK BZDÓR, pani autorka nie ma pojęcia o czym pisze i nie wie nawet na jakiej zasazdzie działa bioorezonans.
  Biorezonans stosuje się na całym świecie w Szwajcarii jest dostęony w placówkach medycznych, w Usa też się go stosuje, przede wszystkim w placówkach wojskowych. Więc jak czytam takie artykół pisane przez jakiegoś niedoedukowanego barana to mnie trafia …. bo ten niedouczony idiota nie nawet co to jest Biorezonans i na jakiej zasadzie działa. Biorezonans bada fale, bo każda żywa istota rezonuje na pewnych częstotliwościach, dlatego można czasem iść na skróty i zamiast wydawać krocie w laboratoriach szukając przyszyny choroby to najszybciej wyjdzie na rezonasie np. zakażenie pierwotniakiem, paciorkowcem, rak, lub jakieś stany zapalne o których nawet nie wiemy, można to później potwierdzić badaniami laboratoryjnymi. Zazwyczaj zgadzają się z rezonansem. Grupom farmaceutycznym nie zależy na tym żeby szybko leczyc pacjentów ale żeby z nich jak najwięcej KASY ZEDRZEĆ .Dlatego jest taka nagonka na biorezonans. Ale trzeba też trafić na lekarza który umie posługiwać się Biorezonansem !!
  Biorezonans wykryje przykładowo raka zanim odczujecie skutki choroby. Ale każdy z nas ma własne życie i ma prawo do własnych opinii, które jednak często weryfikuje życie. Nie zrozumie tego zdrowa osoba, jak ktoś ma ciężką chorobę i medycyna zwykła złąmuje ręce to ma 2 wyjścia !!!!!! poddać się i umierać… do trumny albo walczyć o życie i szukać pomocy gdzie indziej. Biorezonans w końcu trafi do placówek medycznych to tylko kwestia czasu !!

 49. Jak można promować tak ohydne kłamstwa, które niszczą zdrowie i życie ludzi ?!
  Medycyna akademicka to departament bigfarmy – mafii zgniłego syjonu, która odsysa energie i kasę ludzi, którzy są zniewoleni metodami chemii (leków), trucizn (chemtrails, arsen w wodzie wodociągowej, fluor w paście do zębów i zatrute jedzenie) i ciemnoty (nauka kłamstw + hipnoza tele-wizyjna).
  Cała ta śmierdząca skorupa niewolnictwa pękła i sypie się.
  Żadne kłamstwa tego nie zatrzymają.

 50. Ciekawe, jak by odpowiedział na takie pytania lekarz w przychodni, albo w szpitalu. Proszę go zapytać, czy może wskazać badania naukowe udowadniające, że na przykład szczepionki przynoszą więcej korzyści niż szkód (na przykład z powodu powikłań, ale nie tylko). Bardzo chciałby zobaczyć takie badania.

 51. Anka napisał(a):

  Anna 14 maja2009 roku.Nr sprawy:6U 2187/06.Krajowy Sad Najwyzszy w Monachium wydal pozytywny wyrok na rzecz terapii biorezonansem opierajac sie badaniach firmy Regumed posiadajacych uzasadnienie naukowe.

  1. BothSides napisał(a):

   Pojawi sie taka Segritta, ktora nie dosc ze chce opchnac swoja ksiazke, molestujac tym logo na samym początku, to jeszcze tłumaczy w konwencji pseudoracjonalizmu w sposób „nałukowy” działanie czegoś, czego nie ogarnia. A Magnetoencefalografię (MEG) też zdyskredytuje, ciekawe czym interes wspiera takimi wpisami.

 52. Anonim napisał(a):

  Anna myśl co chcesz ale przez pół życia meczylem sie z bardzo wieloma problemami. Bylem wrakiem czlowieka, Dzieki biorezonansowi i diagnozie oraz podjeciu odpowiednich krokow jestem nowym czlowiekiem ! Zyje mam sie dobrze i zdecydowanie polecam!!

 53. Wyjątkowo zabawnie czyta się pani zarzut, o braku etyki ;-) Nie ma pani żadnych wątpliwości, dotyczących etyki pobierania przez lekarza NFZ, kilkuset złotych, co miesiąc, od każdego przymusowo ubezpieczonego w ZUS. Lekarz taki bierze kasę, nie obiecując niczego, a już na pewno wyleczenia problemu medycznego. Natomiast ktoś, kto zainwestuje w sprzęt, który daje zadowolenie pacjentowi za pieniądze, które wydaje bez przymusu, nie wie co to etyka!? ;-) Wam się już tak w dupach poprzewracało, że nie rozumiecie, po której stronie barykady stoicie.

 54. Mistrz ;-) napisał(a):

  Do mistrza przyszedł uczeń i spytał:
  – Mistrzu jak zachowa spokój w tym szalonym świecie?
  Mistrz odpowiedział:
  – Przede wszystkim nie kłóć się z idiotami!
  – Ależ nie zgodzę się z tym Mistrzu! – powiedział uczeń
  – Tak, oczywiście masz rację! – powiedział Mistrz i zamilkł, co też ja uczynię ;-)

 55. Anonim napisał(a):

  Zrób sama badania jak jesteś taka mądra i udowodnij swoje teorie!!! Życzę powodzenia!!!. Ale swoją drogą jak się chce zarabiać kasę na blogach, to najłatwiej to zrobić roztrząsając gówno na atomy. Myślę, że powinnaś przechorować neuroboreliozę i leczyć się konwencjonalnie, życzę powodzenia!!!

 56. tadek napisał(a):

  A pszczoły są za grube, za ciężkie i mają za krótkie skrzydełka. No, nie powinny latać i już! A latają, złośliwce jedne.

 57. "jelito drażliwe" napisał(a):

  Mi lekarze wmawiali (bez badań bo po co,oni wiedzą lepiej) że mam jelito drażliwe, ale luz,na to się nie umiera. Gorzej ,że można umrzeć przez pasożyty i grzyby a ile nacierpieć przez nietolerancję pokarmową (notabene wywołaną przez pasożyty)wie tylko ten co to przeszedł.
  I w końcu przyszedł czas że udałam się na biorezonans, wyszło wszystko jak na dłoni co mi jest (kiedy poczytałam o objawach tak charakterystycznych o które żaden lekarz nie pytał, to mnie szlag trafił na nich)i rozpoczęłam kurację homeopatyczną. Broń Boże przed chemikaliami ,antybiotykami które usuną wszystko z jelit, również pożyteczną florę. Jestem w 3 tyg. kuracji, dolegliwości minęły niemal w 100%! A na odwiedziny w gabinetach lekarzy zmarnowałam kilka lat! Włosy leciały, oczy podkrążone, biegunki non stop, wysypki pokrzywki i egzemy, osłabienie takie, że nic się nie chce, ale lekarz wie lepiej!
  Przy okazji, miałam robioną gastroskopię i kolonoskopię i nie pytałam lekarzy jak to działa, na biorezonansie też nie. Ale ważne jest żeby wykrywało faktyczne problemy w organizmie a nie żeby komuś swoją impertynencją popsuć humor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *