Przepisowa prędkość

Dość często wracam z pracy nocą. A noc to taka pora, gdy na ulicach Wawy można spotkac prawie wyłacznie takich lamerów pracowych jak ja lub imprezowiczów.

Dziś wracałam sobie spokojnie samochodem i w radio leciała jedna z moich ulubionych piosenek. Pusto, spokojnie. Aż się prosiło zdjąć nogę z gazu i potoczyć przez miasto spacerkiem brzechwowego Pana Słowika. Uznałam, że to wspaniała okazja, by pojechać wreszcie z przepisową prędkością 50 km na godzinę. I jadę.

Nie przejechałam tak kilometra, gdy zatrzymała mnie policja. Poprosili o dokumenty, dmuchnęłam w balonik, pogadałam sobie z chłopakami (ja mam słabość do policjantów, bo mam z nimi same przyjemne doświadczenia i to po prostu fajne chłopaki są w większości). W końcu spytałam, czemu mnie zatrzymali.

– Kontrola. Wie Pani. Z taką prędkością to jeżdżą tylko pijani.  

Komentarze do wpisu: 80 Napisz komentarz

 1. Ech, trochę może odchodząc od tematu… To nie prędkość jest wyznacznikiem bezpieczeństwa, a raczej umiejętności kierowcy (wiadomo, każdy z nas się uważa za najlepszego)… ale tak serio, serio… masę manewrów wykonuje się bardziej precyzyjnie przy większej prędkości, prędkość nie raz może życie uratować… prędkość (no w pewnych granicach też na pewno) jest często wyznacznikiem tego że mamy do czynienia z pewnym kierowcą. A umiejętność podejmowania szybkich (i dobrych) decyzji – jest na drodze nie raz ważniejsza niż wszystko inne. Idiota czy wystrachany łamaga za kierownicą jest zawsze zagrożeniem większym niż mądry i utalentowany kierowca nieco przekraczający prędkość. Amen. (Polonista by się za głowę złapał, ileż powtórzeń). Bredzę.

  P.S. Co tam przyjemnego z policjantami? Mi kiedyś kazali zjechać na pobocze, polecili włączyć światła, „aa, to jednak działają” i puścili wolno :) Innym razem zatrzymali gdy jechałam bardzo drogim nie swoim wozem (użyczonym w bardzo dziwnych okolicznościach)… i zapytali gdzie/po co jadę/co wiozę. Po odpowiedzi mieli przedziwne miny. No, po siano jechałam, dziwne to? :-)

 2. elektrycznaa masz racje

  ja dopiero zaczynam jazde samochodem.. i rzeczywiscie, latwiej panowac nad samochodem przy wiekszej predkosci ; D

 3. Świetne, świetne:)

  I trafne jak cholera. Nie potrafiłabym przejechać przez miasto pod wpływem, bo na widok patrolu chyba bym się zatrzymała heh

 4. Fiat to nie dla mnie. Golf mi się nie podobał nigdy, choć wiem, że fajna maszynka. Chrysler ma za dużo współczynnika przedłużacza w sobie. Audi A3 mogłabym mieć, ale nie mam.
  Zgadujcie dalej. :)

 5. Obecnie mam przed sobą zakup nowego samochodu, i rozważam: Peugeot, Citroen, VW Golf – skoro nie Golf dla Ciebie, to może Peżocik, albo Cytrynka, może podzielasz mój gust? Przez moment rozważałam też Focusa i Corsę…

 6. wciąż pudło. Jestem zakochana w jednej konkretnej marce samochodowej i teraz mam model biedniejszy (choć z duszą :)) – a marzę o czymś sporo droższym, choć tej samej marki.

 7. Wyrzucamy więc wszystkie francuzkie. :-)
  Cały czas krąży mi po głowie BMW X5, ale to by była droższa wersja. Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić Ciebie w normalnej starej Beemce (nawet jakby miał duszę ;-), więc wykluczam też Beemki.
  Myślałem o Seacie Leonie, ale jak nie lubisz Golfów, to Leon też nie teges.

  Może mała podpowiedź?

 8. Tak celem podsumowania.

  Do tej pory w komentarzach pojawiły się niżej wymienione marki samochodów. Celem sprecyzowania… jeśli na przykład pytałem czy jeździsz Seatem Leonem, a Ty odpowiadałaś, „nie”… oznaczało to, że:

  a) nie jeździsz Seatem Leonem,

  b) nie jeździsz Seatem,

  c) jeździsz Wartburgiem 353,

  d) tylko odpowiedzi a) i b) prawidłowe.

  Fiat

  Golf

  Chrysler

  Audi A3

  Opel

  Renault

  Toyota

  Skoda

  Mini Cooper

  Peugeot

  Citroen

  BMW

  Seat

  SAAB

  Alfa Romeo

  Rover

  Łada

  Subaru

  Nissan

  Honda

  Na liście brakuje Forda. Co prawda elektrycznaa wspomniała o Focusie, ale nie w bezpośrednim pytaniu do Ciebie.

  „Nie spocznę póki się nie dowiem.”

  Kevin Arnold

 9. koniec zabawy. Macie jeszcze trzy szanse (trzy pierwsze marki, które tu jeszcze zostaną wymienione, nie ważne, czy wszystkie przez jedną osobę czy przez kilka). Jeśli nie zgadniecie, zostanie to moją słodką tajemnicą do końca. ;)

 10. przekopiowałam z allegro:

  Avia

  Citroen

  Daewoo/Lublin

  DAF

  Fiat

  Ford

  Gaz

  Hyundai

  Iveco

  Kia

  Mazda

  Mercedes

  Mitsubishi

  Nissan

  Nysa

  Opel

  Peugeot

  Polonez

  Renault

  Seat

  Skoda

  Toyota

  Volkswagen

  Żuk

  Alfa Romeo

  Aston Martin

  Audi

  BMW

  Buick

  Cadillac

  Chevrolet

  Chrysler

  Citroen

  Dacia

  Daewoo

  Daihatsu

  Dodge

  Ferrari

  Fiat

  Ford

  Honda

  Hummer

  Hyundai

  Infiniti

  Isuzu

  Jaguar

  Jeep

  Kia

  Lancia

  Land Rover

  Lexus

  Lincoln

  Łada

  Maserati

  Mazda

  Mercedes

  Mini

  Mitsubishi

  Nissan

  Oldsmobile

  Opel

  Peugeot

  Plymouth

  Polonez

  Pontiac

  Porsche

  Renault

  Rover

  Saab

  Seat

  Skoda

  Smart

  Ssang Yong

  Subaru

  Suzuki

  Tavria

  Toyota

  Trabant

  UAZ

  Volkswagen

  Volvo

  Wartburg

  Czy w ogóle jest na liście?

  bo są jeszcze kempingowe, ciężarowe, ciągniki… ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.