To oburzające!

Witamy w naszej bajce.

Jest sobie film – „Łatwa dziewczyna„. Film opowiada o nastolatce, której tak doskwiera fakt bycia niezauważaną przez rówieśników szarą myszką, że celowo postanawia zniszczyć sobie reputację i dzięki temu dołączyć do grona najpopularnniejszych uczniów w szkole. Czyli taka licealna wersja tego, co robią niektóre gwiazdy szołbiznesu.

Jest sobie plakat.

Jest i oburzenie.

W oburzeniu chodzi o to, że plakat zachęca do obrażania kobiet. No i oczywiście, że traktuje kobietę przedmiotowo i obraża jej godność jako osoby i zachęca do werbalnej agresji wobec niej.

Sugeruję, żeby pisać do dystrybutorów filmowych i do rządu skargi na inne filmy i plakaty. Np. filmy wojenne pokazują wojnę, a więc zachęcają do niej. Ponadto są żywym dowodem na dyskryminację kobiet w wojsku. W końcu wszyscy żołnierze (i schowajcie mi się z argumentem GI Jane) to mężczyźni. Trzeba też zbanować komedie romantyczne, bo propagują stereotyp idiotów. Nie zaszkodziłoby też zdjąć filmy z jakąkolwiek przemocą (horrory powinny być zakazane!) a scenarzystom nakazać tworzenie tylko takich bohaterów, którzy są dobrzy, mądrzy i nie popełniają błędów. Taryfy ulgowej nie będą miały też filmy historyczne albo filmy stare. Co z tego, że kiedyś było inaczej? Ban ban ban. Hańba. I gdzie jest krzyż?!

Swoją drogą zachęcam do przejrzenia innych artykułów na tej stronie. Już z pierwszych kilku tytułów wynika jasno, że nie powinno się m. in. poruszać tematu przygodnego seksu w „Rozmować w Toku”, żarty z bigamii powinny być karalne (link), a prasę erotyczną należy sprzedawać tak, aby nie była dostępna dla osób, które sobie tego nie życzą (link). Wyobrażam sobie, że kioskarz powinien mówić każdemu klientowi: „Życzy pan sobie kupić pismo erotyczne? Nie? To pan nie dostanie!”

Komentarze do wpisu: 15 Napisz komentarz

 1. Seg, krzyża może nie ma, ale jest za to największy na świecie pomnik Aragorna. I też jest zajebiście. Gdyby chcieli go kiedyś usunąć to będziesz sobie mogła pooglądać hobbity w roli obrońców.

  Co do plakatu. Powinnaś napisać do dystrybutora filmu co by Ci kasę sypnął za zdobywanie widzów. Bo kiedy go zobaczyłem to sobie postanowiłem pójść na ten „Obraz wulgaryzmu i szmacenia”. A ile jeszcze osób się załapie to sam Aragorn wie.
  Poczytałem też te linki które zamieściłaś w słit noci i powiem szczerze, że ludzi którzy to piszą muszą być zdrowo pokręceni albo znudzeni życiem do tego stopnia iż muszą czepiać się wszystkiego. Może to dal nich jedyna rozrywka.

 2. arczi, właśnie z ml76 rozmawiałyśmy przy śniadaniu o Aragornie w Świebodzinie. Jest piękny its biutiful :)

  dvorak, mnie też korci, żeby obejrzeć, mimo ziejącej z trailera liceowatości.

 3. No jest piękny jest. Zaprojektował go pewnie jakiś forfiter ze Śródziemia ku czi wielkiego wojownika.

  Rio ma Jezusa, a Świebodzin Aragorna. Tylu ludzi nie wierzył w ten kraj, a przebiliśmy samą Brazylię. Teraz tylko czekać na napływ turystów z całego świata. Szczególnie tych niskich z owłosionymi stopami.

  Seg i ml76 lov:*

 4. Ja zobaczyłam ten plakat to od razu gdzieś tak we mnie obudziła się potrzeba by jakiejś kobiecie nawymyślać – wiadomo taki jest mechanizm że jak kobieta nie jest określona jako cna białogłowa to człowiek od razu ma tą wewnętrzną potrzebę by powtórzyć takie określenie. Idę komuś nawymyślać

 5. Ciekawa jestem, czy kolory użyte na plakacie są zgodne z oryginałem.
  Bo jeśli tak, to jest jeszcze jeden powód do oburzenia: zamierzone lub niezamierzone znieważenie polskich barw narodowych w biało – czerwonym napisie „Łatwa dziewczyna”. Wykaż się spostrzegawczością i znajdź na obrazku pozostałe powody (do oburzenia);)

 6. „Wykaż się spostrzegawczością i znajdź na obrazku pozostałe powody (do oburzenia)”

  To jeszcze powinny się czuć oburzone (bardziej niż inne kobiety) dziewczęta o wdzięcznym imieniu Tania, gdyż imię to, nie wiedzieć czemu, umieszczono w otoczeniu obraźliwych epitetów.

 7. seg, to prawda. Aragorn jest piękny its biutiful.
  :)

  „Taryfy ulgowej nie będą miały też filmy historyczne albo filmy stare. Co z tego, że kiedyś było inaczej? Ban ban ban. Hańba. I gdzie jest krzyż?!”

  hehehe.

  „to oburzające!”

  dokładnie. dorzucam: „szok i niedowierzanie”.

 8. Calkiem przypadkowo widzialem ten film. Dostalem zaproszenie od dystrybutora. Dzielo niezbyt wysokich lotow ale mozna sie chwilami posmiac. No i calkiem ladne foczki wystepuja.

 9. Pisząc tę notkę, opisałaś twojosprawowców jako idiotów, obraziłaś ich godność i zachęciłaś do ich obrażania oraz agresji werbalnej pod ich adresem.

  Gdzie można wysłać skargę i prośbę o interwencję?:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.