O autorce

Polonistka, psycholożka i psychotraumatolożka (absolwentka UW i SWPS), publicystka, prowadząca audycję „Wolny Umysł” w Radio Dla Ciebie, autorka popularnego bloga Segritta.pl, prowadzi psychoedukacyjne konto na Instagramie i potrafi prostymi słowami tłumaczyć nawet najbardziej złożone teorie psychologiczne.

Jestem z wykształcenia polonistką i psycholożką, ukończyłam też podyplomowe studia psychotraumatologiczne. Publikuję teksty w czasopismach, wypowiadam się jako ekspertka w mediach, mam też autorską audycję „Wolny Umysł” w Radio dla Ciebie, prowadzę prywatny gabinet psychologiczny, piszę książki o psychologii. Doświadczenie blogerskie sprawia, że wciąż jestem mocno związana ze środowiskiem influencerskim, czasem bywam na konferencjach, wygłaszając prelekcje pokazujące social media od strony psychologicznej. Uwielbiam dzielić się wiedzą i konsekwentnie czynię to na moim głównym kanale socialmediowym: na Instagramie, pod nazwą Segritta.

HISTORIA BLOGA

Blog Segritta powstał w 2005 roku i przez kilka pierwszych lat istnienia był zwykłym, chaotycznym zbiorem myśli, które nawet nikogo specjalnie nie bulwersowały, bo jeszcze nikt go nie czytał. No, parę osób czytało, ale to były czasy, gdy liczba 300 czytelników miesięcznie robiła ogromne wrażenie na blogerze, który przecież pisał sobie ot tak, hobbystycznie i nie spodziewał się, że kogokolwiek poza jego mamą zainteresuje ta pisanina. Z czasem to hobby przerodziło się w pasję, a pasja w zawód, zaczęłam nazywać się blogerką.

Na blogu od zawsze dominował styl luźnej publicystyki, mocno subiektywnej narracji dotyczącej bierzących zdarzeń, przemyśleń na temat życia. Gdy powstało słowo „lifestyle” (torpedowane zresztą przez wielu językowych tradycjonalistów), idealnie pasowało do tematyki mojego bloga, choć przecież dziś ten „lifestyle” kojarzy się głównie z pokazywaniem prywatnego życia, jedzenia, ubrań czy podróży.

la baule plaza