15 sztuczek modelek, jak dobrze wychodzić na zdjęciach

Fatalnie czuję się po drugiej stronie obiektywu (czyli wtedy, gdy ktoś mi robi zdjęcia), ale brałam już udział w kilku sesjach zdjęciowych i nasłuchałam się bardzo cennych rad, o których dowiesz się tylko od profesjonalnych fotografów i modelek. Dodatkowo postanowiłam skonsultować się z Kasią Gandor, która prowadzi najfajniejszego modelkowego bloga we wszechświecie i od niej też kilka porad wyciągnąć. Chytra nie jestem, więc zdradzę Wam te proste tricki, które naprawdę potrafią dużo zmienić na zdjęciu i ułatwić robotę grafikowi. Albo w ogóle go zwolnić z roboty, bo niczego poprawiać w fotoszopie nie trzeba będzie ;)

Cytat na dziś: „Jeśli chcesz być modelką, musisz o to zadbać”.

pozy

TO RÓB:

1. Przyłóż język do podniebienia, żeby zmniejszyć „wiszące gardło” i wyrzeźbić mocniej szczękę.

2. Możesz też lekko przygryźć sobie policzki, co uwydatni kości policzkowe. Tak, wiem, że to brzmi dziwnie, ale to jest protip od profesjonalistki.

3. Nogi skrzyżuj lub jedną nogę postaw z przodu, „nakładając na siebie” obie łydki. Dzięki temu cała sylwetka będzie bardziej kobieca, nogi szczuplejsze i zbliżysz się do figury klepsydry.

4. Jeśli pozujesz przodem, wypnij biodra do tyłu, żeby wyszczuplić uda i zarysować talię.

5. Jeśli pozujesz bokiem, wysuń nogę od strony fotografa trochę w jego stronę. Wyda się wtedy dłuższa i szczuplejsza.

6. Wysuń brodę i głowę do góry i do przodu. To może mało wygodne, ale na zdjęciu en face nie będzie tego widać, a wygładzisz sobie wtedy szyję i zmniejszysz podwójny podbródek.

7. Jeśli odrobinę się zgarbisz i zadrzesz ramiona do góry, wyjdą Ci kości obojczykowe, a to da wrażenie chudości.

8. Unieś ręce do góry, by wysmuklić sylwetkę.

9. Użyj gadżetu w postaci np. torebki, żeby zasłonić tę część ciała, z której nie jesteś zadowolona.

10. Użyj więcej pudru i różu do policzków niż zwykle. Aparaty fotograficzne zjadają te kosmetyki z twarzy i choć w lustrze możesz być matowa i piękna, na zdjęciu będziesz się błyszczeć.

TEGO NIE RÓB:

11. Nie przyciskaj ramion do tułowia, bo się wtedy rozpłaszczają i wyglądają na grubsze niż w rzeczywistości.

12. Nie rozczapierzaj palców, bo dłonie wyglądają wtedy nieładnie.

13. Nie chowaj całych kciuków do kieszeni, bo na zdjęciu to będzie wyglądało, jakbyś nie miała palców.

14. Nie rób dziubka. Nie, bo nie. Nawet jeśli dzięki niemu wyglądasz korzystniej (usta wydają się większe, kości policzkowe uwypuklone twarz wyszczuplona), to będziesz też wyglądać jak debil. Dziubki tylko w ramach wygłupów, ironicznie i z umiarem. Czyli nie na każdej focie, na litość Buzka.

15. Jeśli wystawiasz język, to upewnij się, że nie masz na nim grzybicy czy innego osadu. To się zdarza, wiem, po antybiotykach albo w chorobie, ale my nie chcemy na to patrzeć.

PS. Zdjęciem tytułowym się nie sugerujcie. Brakowało mi ilustracji do wpisu a przerywane linie i kąty wyglądają taaaaak profesjonalnieeee. To dałam :)