10 najciekawszych profili na instagramie, które warto śledzić

Sztab amerykańskich naukowców, połowa zarządu Ostatecznej Rady Etyki, naczelny miesięcznika „Tak jakby”, Gandalf oraz Wilhelm z Baskerville spotkali się pewnego dnia i po dwunastogodzinnych obradach ustalili, że można z pełnym obiektywizmem uznać następującą listę dziesięciu profili instagramowych za najfajniejsze na Świecie. Ich werdykt jest niepodważalny, ostateczny i niepodlegający dyskusji. Jeśli jednak znajdzie się śmiałek, który ma inne zdanie, niech opisze i uzasadni swoją skargę na adres idontcare@kissme.pl

TRAVEL_INHERSHOES

Tu mamy ten sam kejs co w przypadku Martyny Wojciechowskiej, czyli nie znoszę tej babki za to, że wygląda jak milion dolarów, jeździ po świecie, ma fenomenalne zdjęcia i jeszcze z tego żyje. Poznałam jej profil przez równie zajebistą What Anna Wears (czy Wy wiecie, że ona robi naprawdę niesamowite rzeczy, podróżując? Np. wchodzi na Kilimandżaro albo wędruje piechotą przez Skandynawię!). I teraz obie je podglądam na instagramie, podjadając Haagen Dazsy i wmawiając sobie, że gdyby nie te lody, robiłabym to samo co one. :)

FERNTHEBUS

Są tacy ludzie, którzy kupują sobie stary autobus szkolny, robią z niego mieszkanie na kółkach, a potem jeżdżą po Świecie tym autobusem i przeżywają przygody. Mieszkanko w autobusie wpisuje się w fantastyczny ruch „Dream Big Live Tiny” (klik) czyli ideę, w myśl której lepiej mieszkać w 18m2 na kółkach niż kupować sobie willę z basenem. Ten profil też z zapartym tchem śledzę, marząc o własnym, maleńkim domku, w którym (mimo najlepszych chęci) na pewno bym się nie zmieściła. I to nie tylko przez Haagen Dazsy.

Charlie Bowater

Akurat ostatnio Charlie wkleiła kilka kolaży zdjęć, ale głównym tematem tego profilu są przepiękne rysunki. Charlie rysuje postaci z ulubionych książek, pokazuje proces tworzenia, można podglądać jej technikę i zachwycać się efektami pracy. Ach, ta zabawa światłem, które pięknie podświetla twarze i włosy bohaterów… To wygląda bajkowo!

SARAH ANGIUS

Coś dla włosomaniaczek, bo Sarah potrafi ze swoich długich włosów wyczarować każdą fryzurę. Łącznie z takim upięciem, że wygląda, jakby miała krótkie włosy. Najczęściej kręci krótkie filmiki pokazujące krok po kroku, jak się uczesać. Problem jest jeden – nie każdy ma takie fantastyczne, podatne na układanie włosy. Ale i tak przyjemnie się na to patrzy :)

Radomskaa

Obejrzenie instagrama Oli nic Wam nie da. Jej trzeba posłuchać. Bo to jest ten gatunek kobiety, której można słuchać godzinami. Właściwie to mogłaby mieć swoje własne pasmo radiowe, w którym by po prostu mówiła i mogłabym mieć to radio ustawione na stałe w kuchni. I wtedy może zaczęłabym gotować :)

NAIL UNISTELLA

Skoro mieliśmy coś dla włosomaniaczek, to teraz gratka dla manimaniaczek. Nail Unistella to Koreanka, której pomysły na zdobienie paznokci szturmem podbijają świat. Serio. Jakoś miesiąc, dwa, po tym, jak ona coś u siebie pokaże – to staje się hitem na całym świecie. Tak było na przykład z „glass effect” albo z łańcuszkami na paznokciach.

Celeste Barber

To chyba mój ulubiony profil na instagramie. Celeste w odważny i przezabawny sposób parodiuje różne dziwne pozy na zdjęciach i nagraniach celebrytów. Jest cudowna. Jest taką Janiną Daily dla reszty świata, bo Janina jest tylko dla Polaków i tylko dla tych, którzy umieją czytać. Nie żeby reszta świata nie umiała czytać. Po prostu nie umie czytać po polsku…

Paulina Kolondra

To moim zdaniem najlepsza fotografka kulinarna na instagramie. Nie wiem, jak ona to robi, ale w jej obiektywie nawet zdrowe jedzenie wygląda smacznie!

Jemerced

Tak jak Nail Unistella wyznacza trendy w manicure, tak Jessica tworzy modę. Jeśli zaczyna coś nosić – to choćby teraz to się wydawało dziwaczne – za chwilę będą się tak ubierać wszystkie dziewczyny a H&M zaleje tym stylem swoje sklepy. Warto ją podglądać, jeśli Wam zależy na byciu na czasie w aktualnych trendach modowych.

NPH

Neil Patrick Harris to amerykański aktor, którego możecie kojarzyć ze świetnej roli Barneya Stinsona w How I Met Your Mother. Neil dokumentuje na instagramie swoje życie rodzinne i udowadnia wszystkim niedowiarkom, że gejowska para może być fantastyczymi rodzicami.

I to by było na tyle. Tu jest mój profil na instagramie – co prawda nie umywa się do powyższych, ale pojawia się na nim czasem Typowa Ka, której nie sposób nie kochać. I czasem mignie gdzieś tył głowy Kociopełka albo przód głowy Olszańskiego. :)

Jeśli śledzicie jakieś inne, ciekawe profile, to dajcie znać w komentarzu!