15 najładniejszych zegarków dla kobiety

Od dziecka noszę zegarek. Nikt mi nie wmówi, że telefon wystarcza do sprawdzania godziny, bo na zegarku zrobisz to zawsze dużo szybciej no i zegarek masz zawsze przy sobie. Należę w dodatku do tej grupy ludzi, która zegarka nie zdejmuje nawet do snu. I pływać też lubię w zegarku. Musi więc być on naprawdę wodo, wstrząso i zarysowanio – odporny. Bardzo długo, bo ponad 14 lat miałam zegarek marki Sector, do którego już niestety nie robi się uszczelek przy koronce, więc gdy raz się rozszczelnił i zaparował – już nigdy nie wrócił do czasów swojej świetności i do morza bym w nim nie weszła. Poza tym przyszedł czas na zmiany i coś mniej… ekhm.. złoto-srebrnego (przy całym szacunku dla mojego gustu sprzed lat ;)).

sector rip

Szukam zegarka idealnego
…a nie chcę wydać na niego fortuny. Bo tyle może kosztować naprawdę dobry zegarek marki z tradycją. Gdy przyglądałam się wyjątkowo pięknym zegarkom kilku uznanych firm, to kosztują one tyle co dobry samochód lub mieszkanie w Warszawie. To ja dziękuję, postoję ;) Z drugiej strony nie chcę kupować badziewia, które mi się rozwali przy byle uderzeniu i zaparuje przy kontakcie z wodą.

Szukam zegarka, który przeżyje ze mną kolejne 14 lat lub dłużej. A zegarek to nie para kolczyków, które zakładasz od święta ani buty, które ponosisz jeden sezon. To biżuteria, która ma być jednocześnie wygodna i piękna, bardzo osobista, dobrana do właściciela i na lata. No i musi pasować do wszystkiego – zarówno do eleganckiego stroju na spotkanie biznesowe jak i do jeansów ze sportową bluzą przy ognisku. Zegarek musi być wygodny w używaniu, solidny, bezawaryjny i dobrze dopasowany do Twojego nadgarstka. Wymyśliłam sobie tyle wymogów, że teraz naprawdę trudno wybrać mi coś odpowiedniego. Może mi coś podpowiecie? Doradzicie, który z modeli wybrać – albo podrzucicie własne pomysły?

Moje wymagania (nie podlegają negocjacjom i są moim minimum, więc proszę mi tu nie tłumaczyć, że nie mam w czymś racji, albo że na pewno dam się przekonać do innej opcji):

– Mechanizm automatyczny – to znaczy, że zegarek nie wymaga baterii ani nakręcania. „Nakręca” się sam, przez sam fakt używania i ruch ręki. Można uznać, że to niepotrzebny kaprys, bo przecież wymiana baterii raz na dwa lata to nie jakiś specjalny problem, ale ja lubię mieć na ręku coś wiecznego, co czerpie energię ze mnie samej a nie z baterii. Nie wiem, fajne to jest, taki właśnie chcę zegarek i proszę mi nie tłumaczyć, że kwarcowe są lepsze. :)

– Szkło szafirowe – w przeciwieństwie do mineralnego, szkło szafirowe jest odporne na zarysowania. Lepsze od niego jest tylko diamentowe…

– Wodoszczelność 100m czyli 10 atmosfer – to ten rodzaj wodoszczelności, który pozwala na pływanie w zegarku i nurkowanie bez akwalungu. Absolutne minimum. Przy 50m można sobie pozwolić na kąpiel w wannie co najwyżej.

– Klasyczny wygląd; okrągła, jasna tarcza; możliwość wymiany bransolety na pasek i odwrotnie; szerokość koperty idealnie 35mm, maksymalnie do 38 mm.

Oto, co udało mi się znaleźć w tych kryteriach. Było ciężko, bo jest naprawdę mało ładnych zegarków dla kobiet – a mnóstwo pięknych, męskich zegarków ma bardzo dużą kopertę, która nie zmieściłaby mi się na nadgarstku. Niemały problem jest też z cenami, bo automaty są dość wysoko wyceniane. Wiele z poniższych zegarków jest dla mnie za drogich, więc musiałabym szukać jakichś fajnych okazji na aukcjach – a jeden kosztuje 58 tys. zł. i wstawiłam go tylko dlatego, ze mi się wizualnie podoba, z pełną świadomością, że go sobie nie kupię. Ciekawe czy zgadniecie, który to. :) No i który Waszym zdaniem najładniejszy?

1.

Tissot couturier
Tissot

2.

Tissot PR 100
Tissot

3.

Maurice Lacroix
Maurice Lacroix

4.

Frederique Constant
Frederique Constant

5.

Frederique Constant
Frederique Constant

6.

Certina
Certina

7.

Certina
Certina

8.

Certina
Certina

9.

Certina
Certina

10.

Certina
Certina

11.

Certina
Certina

12.

Certina
Certina

13.

Certina
Certina

14.

Certina
Certina

15.

Atlantic
Atlantic

PS. Nie wszystkie z tych zegarków spełniają kryterium rozmiaru. Ale postanowiłam nie przesądzać, póki ich nie zmierzę. Przecież w ciemno i tak nie zamówię. Mam jednak apel do producentów: nie wszystkie kobiety lubią złote, naszpikowane cyrkoniami i brylancikami zegarki w kształcie kwiatków i serduszek. Wiele z nas szuka po prostu klasycznego zegarka. Czyli powinien wyglądać jak te „męskie”, tylko być mniejszy. Po prostu. Może byście o nas pomyśleli i na każdy model zrobili też kilka sztuk dla kobiet?.. Please… pretty please :D

[źródła zdjęć: Zegarki Online oraz Zegarki Centrum]