Park Zmysłów

Na Bielanach ma powstać nietypowy park. Tutaj możecie zobaczyć wywiad z projektantkami tego parku i dowiedzieć się, na czym polega wyjątkowość ogrodu. No właśnie. Czym ten park będzie różnił się od okolicznych parku Fosa czy Kępy Potockiej? Bo w materiale wideo słyszymy, że będzie można położyć się na trawniku, dotknąć dowolnej roślinki a nawet (uwaga!) powąchać ją! Niesamowite. W fotel by mnie ta informacja wbiła, gdybym siedziała w fotelu a tipsy, gdybym je tylko nosiła, pospadałyby mi na buty, gdybym tylko kapci nie miała właśnie na nogach. Nie wiem.. może ja jestem dziwna jakaś, ale do tej pory nie miałam w żadnym parku problemów z wąchaniem roślin a na wspomnianej Kępie Potockiej ludzie masowo zalegają na trawie, jeśli tylko znajdą wolny od psiej kupy metr kwadratowy.

W czwartej minucie filmu dowiadujemy się, jaki jest faktyczny powód tego wielkiego halo wokół nowego bielańskiego cudu parkowego. Środki unijne. Wystarczy kawał zieleni nazwać chwytliwym tytułem, który odwołuje się do jakiegoś niemieckiego pomysłu, by dostać na to pieniądze. I dobrze. Zieleni nigdy zbyt wiele.

Ciekawe tylko, czy ten cały park zmysłów ogrodzą, wyznaczą godziny przyjmowania spacerowiczów i postawią znaczek „psom wstęp wzbroniony” na wzór parku Żeromskiego. Bo jeśli tak, to mi się ten projekt już nie podoba, bo uważam że tym, czego najbardziej Warszawiakom teraz brakuje, są miejsca, w których można psu porzucać frizbi bez ryzyka złapania mandatu od Straży Miejskiej. No ale ja psiara jestem i nie widzę innego powodu dla wycieczki do parku niż wybieganie psa…