Jak działa: pierścień hormonalny

Uwierzcie mi, nie jest łatwo usiąść przed kamerą w pełnym makijażu, otoczona światłami i grupą skupionych ludzi oraz …mówić o wkładaniu różnych rzeczy do pochwy. ;) A ta „pochwa” pojawia się dość często, gdy mówimy o antykoncepcji. Zastanawiam się, czy moi znajomi nie będą teraz w ramach rozrywki oglądać sobie tych filmików i grać w drinking game za każdym razem gdy ja lub dr Tomaszewski mówimy „pochwa”… :D

_DSC2067

Ale do rzeczy, bo temat jest poważny. Okazuje się, że co druga ciąża to ciąża nieplanowana. I choć macierzyństwo to wspaniała sprawa, fajniej jest, gdy możemy decydować o tym z kim i kiedy mamy dzieci. Wystarczy wejść na jakieś internetowe forum o tematyce seksualnej, by przekonać się, jak niewielką wiedzą dysponują ludzie na temat antykoncepcji i jak niewiarygodne mity funkcjonują na jej temat. Stąd właśnie pomysł na kampanię edukacyjną „Wakacje na okrągło”, która zaczyna się dziś i potrwa pięć tygodni. Co tydzień będę rozmawiać z lekarzem na temat różnych metod antykoncepcyjnych. Na pierwszy ogień idzie pierścień hormonalny. W tym odcinku występują też Karolina Baszak i Laura Ogrodowczyk, w dość niecodziennych dla siebie stylizacjach :)

Enjoy!

UPDATE: Ze względu na restrykcyjne prawo farmaceutyczne proszę, byście nie używali nazw handlowych środków antykoncepcyjnych w komentarzach.

Pochwa.