Jak wsiadać do taksówki

Drodzy panowie,

jak już chcecie pochwalić się swoimi nienagannymi manierami i udowodnić kobiecie, że jesteście dżentelmenami i otwieracie im drzwi do taksówki, to na Bug nie pchajcie się do tej taksówki z tej samej strony, zmuszając tym samym kobietę do niewygodnego przesuwania się na tylnym siedzeniu. Ja naprawdę wolę już wsiąść sobie sama z drugiej strony niż przesuwać się, bo ktoś Wam do łba włożył, że nie ważna jest wygoda kobiety tylko sam fakt „wsiadania pierwszej”. Nie. Otwieracie drzwi, pani wsiada, zamykacie drzwi, okrążacie samochód, wsiadacie z drugiej strony.

I proszę mi nie wyjeżdżać z tekstem o bezpieczeństwie wsiadania od strony ulicy, bo po to macie oczy, by się rozglądać i nie wpadać pod pędzące auta. Poza tym na pewno nie raz wsiadaliście do samochodu od strony ulicy, kochani Wy moi zwolennicy bezpieczeństwa.

Komentarze do wpisu: 14 Napisz komentarz

 1. O tak, tak.
  Natomiast bazując na moim doświadczeniu mały apel do kobiet.
  Otwieram jej drzwi i obchodze samochód jednocześnie odrywając wzrok by spojrzeć czy nic nie jedzie – kiedy wzrok powraca na taksówkę – ona już siedzi, przesunięta na moje siedzenie. Aaaaa! Kobieto, zamknąłem drzwi za Tobą! Halo!
  Może zacznę otwierając drzwi rzucać krótkie „siedź.”…;-)

 2. i pamietajcie, pisze sie: 'okrążać’, ale juz mowi sie: 'okranżać’! :) :) :) tak samo jak: włączać, tylko pisze sie jak wyzej, ale juz mowi sie: włanczać, zawsze tylko jest problem, czym można włanczać, bo przecie nie 'włancznikiem’!
  A serio, to uszy wiedna jak sie tego slucha w jezyku mowionym, zawsze wtedy pytam, a czym sie 'wlancza’ i smieje sie z konsternacji (uwaga, trudne slowo) jaka wywoluje u mowiacego.

 3. Haha, krótki, prosty, genialny tekst, który przyniósł mi odpowiedź na mój odwieczny dylemat. Co prawda nie dotyczy on wsiadania do taksówki, a przepuszczania w drzwiach. Bo o to mam taki nawyk, by wychodząc z lokalu, przepuścić panie przodem. I teraz pojawia się pytanie, co zrobić, gdy drzwi otwierają się na zewnątrz – przyblokować drzwi plecami tak, że zostaje mało miejsca, ale jednak panie idą przodem, czy może jednak wyskoczyć szybko na zewnątrz i przytrzymać drzwi od zewnątrz, pozostawiając dużo miejsca na przejście. A odpowiedź jest, proszę, tak banalna – zrobić tak, by paniom było wygodniej.

  1. Zrob tak jak Cie nauczono, bo Segritta pisze o sobie… a kobiet roznych jest multum… i kazda ma inne preferencje wsiadania, wychodzenia, przesuwania itp. Pamietaj jedna zasade najwazniejsza i ucz jej swoich dzieci, bezpieczenstwo jest wazne ale kultura osobista jest tym czyms co Cie bedzie wyrozniac z tlumu z tych wszystkich facetow co to probuja byc macho, ale im nie wychodzi, pozdrawiam

 4. zrzęda napisał(a):

  Trochę po czasie, ale dorzucę do tego przepuszczanie w drzwiach w budynkach. Jeśli drzwi otwierają się DO Ciebie: otwierasz, kobieta przechodzi, przechodzisz Ty, zamykasz. Jeśli drzwi otwierają się OD Ciebie: otwierasz, przechodzisz pierwszy, przytrzymujesz drzwi, kobieta przechodzi, zamykasz. Przepychanki koło Twojego brzucha (nawet smukłego), gdy usiłujesz utrzymać drzwi otwarte, nie przekraczając progu, nie są absolutnie „sawławiwrowe” :-) Szczególnie w wąskich drzwiach. Wiem, wiem… niektóre kobiety też nie znają tej zasady…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *