Kobieto, sprawdź, czy jesteś kobietą.

male IMG_3392

Nie, to nie będzie wpis o Annie Grodzkiej. Tylko o pewnym wyliczeniu, które znalazłam na Zupie i które postanowiłam przetestować na sobie. Okazuje się, że nie jestem kobietą, bo spełniam niewiele z piętnastu warunków.

1. Kobieta nigdy nie ściąga koszulki, ciągnąc ją za kołnierzyk.

To prawda. Szczerze mówiąc, nigdy nie rozumiałam sensu takiego ściągania koszulek. To po prostu niewygodne jest. Ale nie jestem też typem, który ściąga koszulkę od dołu. Ja robię coś zupełnie nieseksownego, bo najpierw wyciągam ramiona z rękawów a potem zdejmuję bluzkę tak, by nie trzeba było jej później odwracać na prawą stronę.

2. W sytuacji zakłopotania kobiety nie drapią się po głowie, ponieważ nie chcą pokazywać swojego roztargnienia i popsułoby to ich fryzurę.

W sytuacji zakłopotania? A co to takiego? ;) No i nigdy nie martwię się o fryzurę, bo bardzo rzadko jest ona jakoś pieczołowicie ułożona. Jeśli nie mogę sobie przeczesać włosów palcami, to znaczy, że mam …złą fryzurę!

3. Ziewając, kobieta zakrywa usta otwartą dłonią, nie pięścią jak robią to mężczyźni.

Racja. Bo otwarta dłoń ma większą powierzchnię i łatwiej nią cokolwiek zasłonić. Zasłanianie się pięścią? To tak jakby używać złożonego ręcznika do zasłonięcia bioder. Bez sensu.

4. Kobieta nie trzyma papierosa w zębach, ale przytrzymuje go palcami.

E… mężczyźni też nie trzymają w zębach. Czasem tylko, gdy mają zajęte ręce. Ale w takiej sytuacji i kobieta sobie w zębach przytrzyma, bo niby jak inaczej?

5. Aby coś rzucić, np. granat, kobieta robi zamach do tyłu, nie w bok.

No bo zamach się robi do tyłu! A jak inaczej?

6. Kobietę nie drażni bielizna wżynająca się między pośladki i dlatego płeć piękna nie wstaje od stołu, by poprawić sobie bieliznę z tyłu.

Jakbyście, mężczyźni, pochodzili parę lat w stringach, to też by Wam nie przeszkadzało. Ale doskonale pamiętam mój pierwszy raz w stringach i uwierzcie mi – nie było to wygodne.

7. Kobieta zawołana na ulicy najczęściej odwróci tylko głowę. Mężczyźni zaś, z powodu mniej giętkiej szyi, odwracają się także resztą ciała.

A to ciekawe. O mniejszej giętkości szyi nie u mężczyzn nie słyszałam. W moim świecie wszyscy odwracają głowę.

8. Podczas seksu kobiety myślą nad tym, czy ładnie wyglądają.

Podczas słabego seksu – tak. Daj borze, by mi się to nigdy nie przytrafiło.

9. Jeśli poprosi się mężczyznę o pokazanie dłoni, to wyciągnie je wewnętrzną stroną do góry. Kobieta pokaże zewnętrzną stronę by zaprezentować też manicure i biżuterię.

Ciekawe. Jak pokazujecie dłoń, gdy Was o to ktoś poprosi? Ja przeważnie robię to „po męsku”, czyli spodem do góry.

10. Słowną reakcję kobiety na uderzenie się młotkiem w palec można spokojnie wyemitować w paśmie dla dzieci.

I znowu się okazuje, że nie jestem kobietą. Mojej reakcji żadne medium poza internetem by nie pokazało. ;)

11.Spora część kobiet uważa mycie się zwykłym mydłem za szkodliwe. 

Nie należę do tych kobiet. Szczerze mówiąc, najbardziej lubię się myć właśnie szarym, zwykłym mydłem, bo ono myje najlepiej.

12. Kobiety nie lubią mieć wolnych rąk, dlatego zawsze zabierają ze sobą torebkę. Często trzymają też w dłoniach książkę albo kwiatek.

O naiwni! Przecież my marzymy o tym, żeby mieć wolne ręce! Tylko niestety jest to nieosiągalne, bo przeważnie musimy jednak gdzieś zmieścić portfel, telefon, książkę, kompas i wiertarkę, więc musimy mieć torebki.

13. Po rozgrzanej powierzchni kobieta idzie na palcach, mężczyzna – na piętach.

Prawda, choć to mało logiczne jest. Na piętach skóra jest grubsza, więc chyba czas zmienić zwyczaje.

14. Kobieta najpierw założy bluzkę, a dopiero potem spodnie.

Nie ja. Najpierw zakładam to, co akurat jest najbliżej. Albo to, do czego chcę potem dopasować resztę ciuchów, jeśli jeszcze nie wybrałam zestawu. Najczęściej jednak zaczynam od jeansów i potem dopiero z cyckami na wierzchu szukam sobie koszuli.

15. …A rękawiczki założy jeszcze przed wyjściem na ulicę.

…jak w ogóle będzie pamiętać o rękawiczkach! Ja ciągle zapominam. Trzy razy je miałam na łapach tej zimy.

A Ty – jesteś prawdziwą kobietą?