Koniec z solą na drogach!

Bardzo mnie cieszy nowy pomysł HGW. Chodzi o to, by zrezygnować z dotychczas stosowanych metod walki z zimą i zamiast posypywania dróg solą – posypywać je żwirem. Tak, jak to robią państwa skandynawskie.

„Prognoza pogody jest bardzo ważna, bo od tego zależy ile pieniędzy wyrzucimy w błoto” – powiedziała pani prezydent Warszawy. A W BŁOTO wyrzuciliśmy już tej zimy 15 mln zł.

Nie wiem, jak się na naszych drogach sprawdzi żwir zmieszany ze śniegiem, ale mam wrażenie, że będzie to rozwiązanie o niebo lepsze od śliskiej, obrzydliwej brei, którą mamy dziś. Wycofanie z użycia soli cieszy mnie ogromnie, bo może uda mi się oszczędzić skórzane buty od zniszczenia. Ale nie tylko buty cierpią z powodu soli.

W żoliborskim parku, do którego wychodzimy z psami na spacery, od lat na alejkach sypią sól z piaskiem. Efekt jest koszmarny. Park wygląda brzydko, bo błotniste ścieżki zabierają cały urok zimowych spacerów. Sól niszczy roślinność wokół alejek, wypala trawę a psy mają problemy z wrażliwymi opuszkami łap. W tym roku soli z piaskiem nie sypali. I ładnie się zrobiło. Oby tak dalej!

Zoliborz