Kształt rzeczy

Ostatni tydzień spędziłam w drodze. Jeździłam różnymi samochodami w różne miejsca robić różne rzeczy. I tak w tej drodze nachodziły mnie różne przemyślenia, z ktorych wiele dotyczyło kształtów. Niektóre kształty są logiczne i proste w konstrukcji. Wiadomo, że koło od roweru jest okrągłe, bo przecież nazywa się "koło" i generalnie najlepiej się takie toczy, gdy jest okrągłe. Wiadomo też, dlaczego stół jest płaski i poziomy, dlaczego T- shirt jest w kształcie litery "T" i dlaczego penis jest długi i okrągły w przekroju.

Ale dlaczego sezamki mają kształt sezamków? Jest teoria, że mają te podłużne wybrzuszenia w celu uniknięcia sklejania się płatków. Ale dlaczego są prostokątne a nie np. owalne lub kwadratowe?  Dlaczego frytki są długie i wąskie? Dlaczego trójkatny znak drogowy mówi "uwaga" bardziej od tego okrągłego? Dlaczego chałka jest pleciona w warkocz? Dlaczego croissanty są w formie księżyca? Dlaczego serce przedstawiane jest w kształcie odwróconej dupy? Dlaczego znak zapytania jest taki a nie inny? Dlaczego, jak są dwa zakręty w lewo, to na znaku drogowym ostrzega się przed zakrętami w lewo i w prawo? 

W sumie to głupie takie przemyślenia, ale trzeba czymś się zająć w aucie, żeby nie wkurzać się na durnych kierowców.  

Komentarze do wpisu: 18 Napisz komentarz

 1. z croissantami jest prosto: gdyby miały inny kształt, absolutnie nie mogłyby nosić swojej nazwy. słowo „croissant” pochodzi bowiem od czasownika „croitre” – „rosnąć, urosnąć”, którym określano między innymi… „przyrastający” księżyc. stąd księżyc w formie rożka był „croissant”, a potem się na sam księżycowaty kształt przeniosło :)

 2. Sezamki są prostokątne ponieważ łatwiej się takie produkuje i nie tracisz jakże cennego sezamka przy wykrawaniu go w kształt kółeczka czy też odwróconej dupy……. itd.

  Dlaczego Segritta pisze bloga ??????????????????????

  senden Sie weitere Fragen bitte,

  Erasmus Deutschland !

 3. Moi poprzednicy odpowiedzieli na czesc Twoim przemyslen a ja tylko dodam ze co do znakow to tylko kwestia umowna. Tak ktos wymyslil i tyle. Tylko wazniejsze znaki [2 od pierwszenstwa i stopu] sa innego ksztaltu niz pozostale zeby sie wyroznialy. A frytki sa dlugie i waskie bo taki ksztalt ulatwia smazenie. Ale tak to kto Ci broni zrobic frytki o innym ksztalcie? Ale wrzuc sobie duzego kartofla do frytkownicy i zobacz czy Ci wyjdzie dobra frytka =] I jezeli chodzi np o McDonalda to zle by wchodzily do pudelka i jakby Ci zamiast kilkudziesieciu malych, dlugich frytek dali 2 duze (zakladajac ze masa bylaby taka sama) to bys stwierdzila ze to ni ch**a nie warte tych prawie 4zl chociaz najadlabys sie tak samo.

  A co do serca itp to pytanie jest po prostu glupie:p To tak samo jakbys zapytala czemu po polsku serce to serce? A nie np. ecres ?

 4. Nie poznali się niektórzy, że Segritta napisała garść infantylnych pytaniątek po to, żeby sprawdzić jaka jest lotność umysłów czytajacych.
  – Kto też weźmie dosłownie rozterkę, dlaczego croissant jest w kształcie księżyca, a frytka ma długość ziemniaka?

  Najbardziej wsypał się niejaki „Erasmus Deutschland !”, który dojrzałość tych pytań wziął za stan skomplikowania rozumu autorki i kpi: „Proszę o nastepne pytania”. Erasmus, aber nicht von Rotterdam.

  Baca Bacanalia z Tater.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *