Lepiej być kobietą czy mężczyzną?

Temat dyskryminacji kobiet wciąż aktualny, a tymczasem ja widzę ciągle przejawy dyskryminacji mężczyzn i różne naciski społeczne, które mocno utrudniają życie posiadaczom penisów. Bardzo się cieszę, że jestem kobietą, bo wydaje mi się, że to po prostu łatwiejsze. Jako kobieta nie mam żadnych ograniczeń, a dodatkowo mam wybór, którego mężczyzna jest pozbawiony. Jak dotąd, właściwie same plusy, ale może wyprowadzicie mnie z tego przekonania…?

KOBIETA

– Może nosić zarówno spodnie jak i sukienki. Nikt jej nie będzie wytykał palcami i wyśmiewał, jeśli założy spodnie.
– Może się malować lub nie malować. Tę nieumalowaną ktoś może uznać za brzydką, ale nikt nie będzie się z niej wyśmiewał i uważał tego niemalowania za dziwne i nienaturalne. A umalowany mężczyzna to dziwoląg.
– Może rozwijać się w stronę pracy zawodowej albo zupełnie to olać, zainwestować w szminki i sztuczne cycki, po czym zapolować na bogatego męża. Można taką źle ocenić, ale zjawisko to jest zbyt powszechne, by było uznane za dziwne. Facet zaś zawsze musi zarabiać. Bo inaczej jest męską cipą.
– Nie widać jej podniecenia tak wyraźnie jak u mężczyzny. Nie robi jej się namiot na basenie, nie brudzi pościeli nocą, gdy jej się coś przyśni, nie musi po kryjomu wyrzucać chusteczek po masturbacji. No i…
– Nie ma problemu, że jej „nie stanie”, nie siada jej przez to ego i nie czuje wyrzutów sumienia, że fizycznie nie jest w stanie zaspokoić partnera. Wystarczy jakiś lubrykant i normalnie uprawia seks nawet niepodniecona. A fecet ma jednak ciągle tę presję, że musi mu stanąć i musi być hipertwardy, i jeszcze do tego nie może za szybko dojść.
– Jest mniejsze prawdopodobieństwo, że dostanie w mordę na mieście. Bardzo rzadko słyszę o tym, że pobito jakąś kobietę. Przeważnie to biedni faceci dostają. Bo się spojrzeli na nie tę kobietę. Bo kogoś tam przypadkiem ramieniem potrącili. Bo wyglądają tak a nie inaczej. A kobiet to się wręcz broni! Nawet obcy faceci stają w obronie kobiet, gdy widzą, że ktoś im chce krzywdę zrobić.
– Testosteron nie zalewa im mózgu, więc nie mają problemów z opanowaniem emocji i agresji w różnych drażliwych sytuacjach. Mogą działać racjonalnie.

MĘŻCZYZNA

– Może nie golić nóg oraz pach – i może je golić (np. tłumacząc się sportem). Kobieta jednak jest społecznie zmuszana do golenia pach i nóg.
– Nie ma okresu, co niesie za sobą oszczędność na podpaskach i tamponach oraz (w niektórych przypadkach) uniknięcie wahań nastroju.
– Może sikać na stojąco.
– Jest silniejszy.
– Trudniej go zgwałcić (dzięki temu, że silniejszy).

Czy o czymś zapomniałam?