Mężczyzno, łysiej z godnością!

Tak już jest, że mężczyźni łysieją. Tylko nieliczni mogą się na starość pochwalić gęstą czupryną. Odpowiedzialny za łysienie gen jest na dodatek dominujący, więc łysych będzie coraz więcej. Trudno. Lajf. Tak już macie. Tylko niestety wielu z Was ma jakieś problemy z zaakceptowaniem natury i zachowujecie się jak miętkie cipy, próbując to łysienie zatuszować.

Jeśli nie powiedziała Wam tego matka, żona, kumpel lub lustro, to ja przerwę ciszę i to powiem: tuszowanie łysiny wygląda żenująco głupio. I uwierz mi, te wszystkie zabiegi wcale łysienia nie tuszują. Wręcz przeciwnie. Nie tylko dają wyraźnie do zrozumienia, że łysiejesz, ale też – że masz z tym problem. A taki kompleks łysiny nie jest seksowny. Serio.

  • Jeśli chodzisz w zimowej czapce w środku lata, dajesz ludziom jasny przekaz – łysiejesz.
  • Jeśli robisz sobie zaczeskę, to uwierz mi, łysinę i tak widać. A nawet jeśli zaczeska jest wyjątkowo gęsta i zasłania łysą skórę, to sam fakt jej istnienia mówi jasno – łysiejesz.
alefaceci.pl
  • Jeśli robisz sobie skołtuniony hełm na głowie tak jak Majdan, to wszyscy już wiedzą – łysiejesz.
kozaczek.pl
  • Jeśli mimo łysiny nosisz długie włosy, to choćbyś miał twarz Brada Pitta, i tak każdy Cię będzie widział tak:
  • Jeśli na wszystkich zdjęciach obcinasz sobie czoło, to wszyscy już wiedzą – łysiejesz.

Na Bug, mężczyzno, pogódź się z tym i zetnij sobie włosy na krótko, a jeśli łysina wykroczy poza zakola i zostawi ci tylko fragment włosów nad czołem i z tyłu – ogól się na łyso. Uwierz mi, że choćbyś nie wiem jak źle wyglądał ogolony, i tak gorzej wyglądasz z tymi długimi, rzadkimi kudłami.

Nie wiem, jak działają kremy na porost włosów, pigułki antyłysieniowe i przeszczepy włosów. Jeśli to daje efekt, który wygląda naturalnie, proszę cię bardzo, zafunduj sobie taki zabieg. Ale zaczeskom i wszelkim ich odmianom mówimy stanowcze NIE. Zrozumiano?

Pozdrowienia od Vina…

backseatcuddler.com

UPDATE:
Kolejne pozdrowienia od Michała :) Ktoś jeszcze?