Moje 3 ulubione perfumy

Każde dziecko wie, że kobiety się malują i perfumują, bo są brzydkie i śmierdzą. Inaczej by nie musiały. Taki mężczyzna na przykład musi celowo się trochę spocić, przesiąknąć dymem papierosowym i zapachem benzyny, żeby jego boski zapach nie onieśmielał brzydko pachnącej niewiasty. Niektórzy faceci używają co prawda perfum, ale tylko zamiast dezodorantu, tylko w dużych ilościach i tylko wtedy, gdy podróżują komunikacją miejską.

Ciekawostka językowa przy okazji: są te „perfumy”. Tylko w liczbie mnogiej. Nie ma czegoś takiego jak „perfum” lub „perfuma”. Są perfumy. Na przykład Chanel n5 to są perfumy. I gdy nosi je jakaś kobieta, to mówi się, że ma na sobie perfumy Chanel n5. Bo ktoś jej kupił perfumy. Albo sama sobie te perfumy kupiła. Ale to nie perfum ani perfuma, tylko PERFUMY. Proszę to sobie wyryć w głowie. Amen.

Lista moich ulubionych perfum będzie dość krótka, bo mam wobec zapachów bardzo wysokie wymagania i większość pachnideł ich nie spełnia. No i muszę się w danym zapachu zakochać, co łatwe nie jest, zwłaszcza po wąchaniu kilkunastu różnych buteleczek. Pierwszymi perfumami, jakie mi się spodobały, był zapach Gabrieli Sabatini. Do dziś te perfumy są ulubionymi mojej mamy. Może dlatego tak dobrze mi się kojarzą. Pamiętam też, że jako dziecko, zafascynowana byłam perfumami w kremie Oriflame. Były w małym, okrągłym słoiczku w kolorze brązowym lub fioletowym, miały orientalny, piżmowy zapach. Ale już od dawna ich nie produkują. Poza tym to była dziecięca fascynacja. Dziś mam trzy perfumy, które całkiem mi wystarczają: Calvin_Klein-Euphoria Calvin Klein EUPHORIA – Od lat są obowiązkowym elementem wystroju mojej łazienki. Używam ich na dzień, są prześliczne, kobiece, uniwersalne. Mają tylko jedną wadę: pachnie nimi pół miasta, więc moja hipsterska dusza buntuje się przeciwko codziennemu ich używaniu. Gucci-Gucci_Rush_2 Gucci RUSH 2 – Moje naczelne perfumy podróżne, bo są w plastikowej, kwadratowej buteleczce, dzięki czemu są lekkie, nietłuczące i można je ekonomiczne spakować na płasko. Pachnę nimi w każdej podróży, dzięki czemu potem, długą, polską zimą, gdy mi się smutno zrobi, wystarczy powąchać Rush 2 i przenieść się w karaiby. :) signorina eleganza Salvatore Ferragamo SIGNORINA ELEGANZA – Nowość wśród moich perfum, bo wyczaiłam je w ubiegłym miesiącu dopiero a potem dostałam w prezencie urodzinowym. Zakochałam się od pierwszego wdechu i jeśli wytrzymają ze mną kilka lat, będę mogła mówić o kolejnym, stałym związku.