Mogło się tak wydarzyć.

Tego tekstu uczą chyba mężczyzn w jakichś tajnych, męskich klubach. Tekst – wytrych. Pasuje do bardzo wielu sytuacji, w których przyznanie się do czegoś jest kłopotliwe, ale autor nie umie kłamać. Usłyszałam to od dwóch kumpli.

Po raz pierwszy od mojego exa, którego spytałam, czy spał z moją koleżanką (ubiegam od razu podejrzenia – nie, nie byliśmy wtedy razem). „Mogło się tak wydarzyć” powiedział.

Drugi raz od żonatego kumpla, którego spytałam, czy zdradził kiedyś żonę. „Mogło się tak wydarzyć”.

A wczoraj poznałam odpowiednik tego wyrażenia. Siedzimy z kumpelami w kuchni, wpada mój przyjaciel. Planujemy grać w planszówki.

– Wziąłem piżamę.
– Będziesz nocować? – pytam.
– Nie.
– To po co wziąłeś piżamę?
– Bo będę faktury wypisywał. No i w fotelu będę siedział. Niewygodnie tak w dżinsach.
– …a więc wziąłeś piżamę. I potem się przebierzesz w dżinsy, tak?
– No tak, bo muszę w nich jutro do pracy pójść.
– Czyli jednak będziesz nocował?
– No nie no tak no.

No nie no tak no. :)

Komentarze do wpisu: 21 Napisz komentarz

 1. Nie mógł powiedzieć wprost?:)
  Znam jeszcze dwa wyrażenia wytrychy: jedno stosują wkurwieni klienci-„Już tu nie pracujesz!”, a drugie wkurwione kontrahentki, kiedy widzą, że nie dam się na nic naciągnąć:” A od was się wszyscy wypisują!”.:)

   1. O O O właśnie!
    My przez dziesięć lat mieszkaliśmy w bloku, gdzie było bardzo ciepło i mój małżon nigdy nie używał piżam, mówił, że nie lubi i nie było takiej potrzeby. Od kilku miesięcy mieszkamy w domu i oczywistym jest, że temperatura w nocy 19 stopni to standard.
    Ja koszulki na ramiączkach zamieniłam na flanelową piżamkę, ale małżon jest twardy. Uparł się i nie chce kupić sobie piżamy. Śpi pod dwiema kołdrami.
    Czy mężczyzna w piżamie to jakaś ujma? Bo nie kumam :/

 2. „Mogło się tak wydarzyć”, cholera sam z pewnością klkadziesiąt razy użyłem i pewnie nie ja jeden. Nigdy w jednoznacznej sytuacji… może to z jakiegoś filmu, ale świadomie niczego konkretnego nie kojarzę

 3. Och Seg niewiele jest osób takich jak Ty, które mówią wprost o swoich zamiarach. Kumpel wolał zagaić tą piżamką i próbował wyczuć czy może u Ciebie spać, ale Seg nie byłaby sobą gdyby go wprost nie zapytała i chłopak się speszył i całkowicie zaplatał w zeznaniach. Cała ona!

 4. Lucas napisał(a):

  – Piżama czy Pidżama?

  – Durszlak czy Druszlak?
  – Szlauf czy Szlauch?
  i jeszcze jeden-mój ulubiony:
  – Na Pole czy Na Dwór?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *