Nudzisz…

Słuchasz muzyki? Masz zdjęcia z wakacji? Śniło Ci się coś ciekawego? Fantastycznie! Tylko mi o tym nie opowiadaj. Są takie rzeczy w życiu każdego człowieka, które są interesujące tylko dla bardzo ograniczonej liczby osób. Bardzo bardzo ograniczonej. Liczba osób zainteresowanych to: 1 (słownie: jeden). 

Przeważnie jednak ludzie są dla Ciebie mili i będą udawać, że Twoje opowieści są bardzo frapujące. Przeciętny, dobrze wychowany kłamca zawsze na pytanie "Czy to cię w ogóle interesuje?" – odpowie "Tak, oczywiście! Mów dalej". Cóż. Ja zwykle mówię "nie", co zawsze spotyka się z wybuchem śmiechu, bo każdy bierze to za żart… Tylko że to nie żart. Mnie to naprawde nie interesuje. 

Jeśli masz wątpliwości, czy Twój słuchacz jest faktycznie zainteresowany Twoim gadaniem, zadaj sobie jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie – czy opowiadasz o jednej z następujących rzeczy:

1. Sny. Śniło mi się, że byłem w takim domu, i w tym domu byli starzy ludzie, i nagle ten dom się tak zmienił, i jakby się tak wszystko na czerwono zrobiło, i wtedy wyszła znad sufitu moja matka, i powiedziała coś, ale nie pamietam, co, bo to tak nie bylo w sumie ważne, ale potem telefon zaczął się unosić w powietrzu i znalazłem się w śmietniku na Mokotowie, i mój szef mówił o nowym projekcie, ale z jego nosa zaczęły wychodzić takie małe robociki… – Sny są tylko wtedy interesujące, gdy Twój rozmówca był bohaterem tych snów. W każdym innym przypadku – NUDZISZ. 

2. Fotografie z wakacji. Tu z ciocią Krysią stoimy przed tym pięknym kościołem, mówię ci, niesamowite freski,  a potem poszliśmy na tę uliczkę, taka super była, piękna, ale jakiś żebrak tam był i chciał kasy i mi się przykro zrobiło, ale potem, o, o, tu bylo tak śmiesznie, super było, i ona, ta tutaj dziewczyna, czekaj.. może mam ją na innych zdjęciach, zaraz, no w każdym razie ona miała takiego psa… – Masz jakieś rozbierane fotki? Nie? To NUDZISZ.

3. Muzyka. Posłuchaj sobie tej piosenki. Zajebista jest. No normalnie słucham jej na okrągło. O. Poczekaj. Jak już przesłuchasz, to weź jeszcze tej posłuchaj. Na pewno Ci się spodoba. Zajebiście śpiewa koleś. O tu masz jeszcze fajnego linka. Posłuchaj tez inych jej piosenek. Mam cala plyte. Może chcesz na urodziny? Kupię Ci. Fajne, c’nie? – nie. Ja lubię moja muzykę, Ty lubisz swoją, ale prawda jest taka, że słuchasz szitu i NUDZISZ. 

Inspirujący skecz Fry’a i Lauriego :)

 

 

A co Was nudzi?