Piękne wnętrza – odc.1

No i stało się. Mam klucze do mojego S35. Pojechałam tam dziś z aparatem, aby pokazać Wam dotychczasowy układ pomieszczeń, wystrój i umeblowanie. Jestem zachwycona i zastanawiam się, czy tak tego wszystkiego nie zostawić.

Poniżej macie plan mieszkania z zaznaczonymi punktami, z których robiłam fotki. A potem poszczególne zdjęcia oznaczone numerami. Czyż tam nie jest pięknie?

1 – widok na przestronny przedpokój, umeblowany w stylu wczesnego Henia, z eleganckimi drzwiami, pawlaczem i utrzymany w jasnej kolorystyce. Domowego ciepła dodają subtelne ozdoby w postaci kolorowych wieszaków na drzwiach do łazienki i eleganckich mikro-dywaników na wykładzinie do złudzenia przypominającej parkiet.
2 – Nowoczesna łazienka z awangardowym umiejscowieniem rur sprytnie przykrytych białą dyktą. Zdobienia na meblach dodają trochę „pazura” temu surowemu wnętrzu zaprojektowanemu w stylu skandynaskim.
3 – Szachownica na podłodzie …łazienki – to ostatni krzyk mody. W tym podążaniu za trendami nie zapominajmy jednak o polskiej praktyczności. I oto mamy jedną armaturę do umywalki i wanny.
4 – Widok z przedpokoju na pokój. I znów niezwykła wykładzina, którą z łatwością można pomylić z parkietem. Tylko znawca by się połapał.
5 – a tu już widzimy duży pokój sprytnie połączony z sypialnią. Zachwycają designerskie zasłony oraz oryginalne łączenia parkietu. A… nie… to jednak nie parkiet! ;) Mam Was!
6 – wracamy do poprzedniego pokoju z nowoczesnym systemem wentylacji. Wyczulony na detale projektant zachwyci się pięknym kalendarzem, który jest nie tylko praktyczny – ale pełni też funkcję dekoracyjną.
7 – Praktyczne ale i piękne meble są bardzo istotnym elementem tego nowoczesnego mieszkania. Tu mamy przykład wyjątkowej szafy i regału projektu norwezkiego dizajnera.
8 – modne ostatnio naklejki możemy stosować nie tylko na ścianach – ale też na innych gładkich powierzchniach. Tu przykład naklejek retro na lustrze z epoki.
9 – kuchnia. Miejsce bliskie serca każdej dobrej kobiety. Nie każdy jednak ma odwagę urządzić kuchnię tak awangardowo jak tutaj. Zamiast tapet lub kafelków na ścianach widzimy gazety – ostatni krzyk mody w dekorowaniu wnętrz.
10 – zakamarki, szafki i półeczki – każdy wie, że to niezwykle istotne miejsca w kuchni. W takim miejscu nawet najbardziej wymagająca gospodyni poczuje się jak w raju!
11 – kuchenka w stylu retro oraz ekonomiczne rozplanowanie przestrzeni pozwala na wygodne gotowanie dla całej rodziny.
12 – A to już hit naszego mieszkania. Okno między kuchnią a dużym pokojem pozwala na podglądanie kucharki przy pracy – jak i podglądanie gości podczas niecierpliwego wyczekiwania na jedzenie. Potrawa na pewno się uda, gdyż powodzenia w gotowaniu strzegą patronki kulinariów, Święte Atomic Kitten.
13 – Umiejscowienie łóżka tuż obok okna na kuchnię pozwala na wygodne serwowanie posiłków zmęczonemu gościowi. Jeśli jednak ten poczuje ochotę wstania (co byłoby dziwne przy tak wygodnym łóżku), obok znajduje się biurko idealnie służące jako stół jadalny.
14 – Dom bez roślin to nie dom – powiedział kiedyś znany architekt. Od siebie mogę dodać, że dom bez pięknych obrusów i zdobień na ścianach to też nie dom.
15 – To już ostatni punkt naszej wycieczki po tym pięknym mieszkaniu. Jeśli się gościom nie podobało, zawsze mogą wyjść na balkon i skoczyć z balustrady.

No i jak? Podoba się Wam? Ja jestem pod wrażeniem. Lepiej bym tego nie wymyśliła.