PL2011EU

Reklama środkód antydepresyjnych  i logo partii Polska Jest Najważniejsza.

A tak serio – czegoś tu nie rozumiem. Film zrobił Tomek Bagiński, znany Wam pewnie z nominowanego do Oskara filmu „Katedra”. Logo zaś zaprojektował Jerzy Janiszewski – ten sam, który narysował słynny znaczek Solidarności. Dwóch znakomitych twórców, efekty ich pracy też świetne – tylko zupełnie nie rozumiem, co to wszystko ma wspólnego z POLSKĄ PREZYDENCJĄ W UE. (Tak na marginesie, nie rozumiem po co jest wogóle „promocja prezydencji w UE”)

Komentarze do wpisu: 7 Napisz komentarz

  1. Ym… tragedia. Pierwze skojarzenie – wychodzi nowa czesc Simsow. Ciekawe ile ten koszmarek reklamuacy szkoe tanca Eugurolli (czy jakos tak) kosztowal. Bo Prezydencji to to nie reklamuje…

  2. Filmik nam mówi, że jak my, blond Słowianie, weźmiemy taką zasiedziałą Unię w obroty, to będzie się działo. Kamień na kamieniu, cegła na cegle, piętro na piętrze nie pozostanie.

  3. Jak dla mnie ten spot to jakieś wielkie WTF (nie mylić z WTC). Pomijając, że nijak ma się do UE ani do prezydencji, ani do tego i tego razem, to mamy to do czynienia z żałosną filmowo-animacyjno-taneczną grafomanią. Chociaż z drugiej strony, zmieścić tyle kiczu w trzech minutach to też jest swego rodzaju sztuka. ;)

  4. Jak to po co ? Zwykła zagrywka marketingowa (co ostatnimi czasy jest modne? taniec, wiec to obowiązkowy element reklamy – przecież po co nam spoty informacyjne?), Nikt nie pomyślał, że przeciętny wyjadacz chleba nie ma zielonego czym jest w ogóle prezydencja, na czym polega itd. (zakładam, że i wśród polityków znalazłoby się kilka sztuk, które również nie wiedzą o co chodzi), a może właśnie o to chodziło, aby ogół cieszył się – Polska obejmuje Prezydencje – to tak dumnie brzmi :).

  5. Bo Bagiński to taki dość symboliczny twórca. O ile mogę zrozumieć motyw smutnej kobiety (UE) i chłopaczka (Polski), który bierze ją w obroty, to już nie wiem co mieli na myśli przez to rozpieprzenie otoczenia (czyli zapewne „burdelu” obecnie dziejącego się w Unii) i wybudowanie czegoś nowego. Patrząc na nasz kraj- śmiechu warte. Technicznie budynki są dobrze zrobione, ale wyszły kwadraciaki zamiast ludzi. Stać go na więcej.

    I to logo- WTF? A przede wszystkim- co w ogóle promować prezydencję? O.o Też tego nie rozumiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *