Polak nie płaci

W grudniu nagrałam Wam wideo z gratulacjami dla Polaków, ale ponoć coś się źle zrenderowało czy coś i wielu z Was miało problemy z dźwiękiem – a przez to nie dowiedzieliście się, czego właściwie gratuluję. :>

Gratuluję niepłacenia abonamentu RTV i AGD. Eeee.. To znaczy RTV. Ponoć jesteśmy na pierwszym miejscu w Europie w tej kategorii i wcale mnie to nie dziwi. W ogóle ten abonament jest jakiś dziwny. Jeśli nie płacisz podatków, ZUSów, srusów, to zawsze ktoś Cię ścignie, a o abonamencie za telewizję i radio nie pamiętamy w ogóle, bo trudno sprawdzić, kto TVP ogląda i słucha radia. Z Matką Rodzicielką doszłyśmy do wniosku, że taki abonament powinien być wliczony w ceny telewizorów i odbiorników radiowych, ale to by była opłata jednorazowa – poza tym radio jest teraz we wszystkim: w telefonach, playerach mp3, samochodach. I jak tu teraz sprawdzić, czy ktoś z tych funkcji korzysta?

No bo jak zmusić Polaka, by płacił, skoro niepłacenie nie niesie za sobą żadnych konsekwencji? Może gdyby Pani Halinka się tym zajęła, system działałby lepiej? Macie jakieś pomysły?