Tak mu napiszę!

Siedzimy z przyjaciółką przy winie. Rozmawiamy o pierdołach, choć obie wiemy, że ona myśli tylko o jednym – o mężczyźnie, w którym jest wciąż zakochana, a z którym rozstała się jakiś czas temu. Postanowili zostać przyjaciółmi, co niestety dość kostropato im idzie, bo zbyt świeże są emocje ze związku i zbyt gwałtownie się on skończył. No ale postanowili, była to w dodatku decyzja przemyślana, przegadana i opita. Mieliłyśmy ją w tę i we wte przez wiele godzin, wiele spotkań i wiele win półsłodkich. A tego akurat wieczora postanowiłyśmy o nim nie gadać – po części dlatego, że sama miałam kilka aktualnych tematów do babskiej analizy – po części dlatego, że ileż można o facetach rozmawiać. Czasem warto odpocząć, wziąć się za coś poważnego, jak podróże, realizowanie marzeń i zdobywanie świata. I nagle dzwoni telefon. To on. Ona nie odbiera, ale też nie olewa. Patrzy się tępo w ekran na jego imię, słucha dzwonka a jej zmarszczone brwi, przygryziona warga i rozchylające się przy szybszym oddechu nozdrza mówią mi bardzo wyraźnie, że dziewczyna ma problem.

– No odbierz.
– Nie.
– Dlaczego? Może coś ważnego.
– Chuja tam ważnego. Poszedł znowu do klubu i nie ma z kim pić. Myśli, że mnie wyciągnie.
– A ty nie chcesz iść.
– No pewnie że chcę.
– Acha.

Wyciszyła dzwonek, uśmiechnęła się prawie przekonująco, dopiła jednym haustem resztkę wina w kieliszku i była gotowa ciągnąć dalej przerwany telefonem wątek rozmowy. I wtedy przyszedł sms. Odruchowo chwyciła telefon i przeciągnęła palcem z lewej na prawą, odblokowując ekran i wchodząc w odebrane wiadomości. Patrzymy obie na wyświetlacz telefonu.

„Jestem w Huśtawce. Wpadaj!”

– Kurwa. Po cholerę odbierałam… On teraz widzi, ze wiadomość odebrana! I muszę mu coś odpisać…

Westchnęła, spojrzała na mnie udręczonymi oczami.

– Nie ma mowy, nigdzie nie jadę. – oznajmiła hardo, jakby odpowiadając na pytanie, które nie padło.
– To nie jedź. – podpowiadam nieśmiało.
– Jest późno, wcale się na dziś nie umawialiśmy. Poza tym za często się widujemy. Muszę odpocząć. Ale nie napiszę mu tego. O, wiem, co mu napiszę. Że u rodziców jestem.
– A nie możesz mu napisać, że u mnie jesteś?
– Albo nie.. Nie że u rodziców, że w kinie jestem. To mu od razu wytłumaczy, czemu nie odebrałam telefonu. Właśnie. To genialne jest! Albo… albo wiem, najlepiej przecież powiedzieć prawdę, a przynajmniej coś blisko prawdy, na przykład, że jestem teraz z tobą!
– Dlaczego miałoby to być blisko prawdy?
– Bo przecież jestem z tobą. Pijemy wino. Umówiłyśmy się. Tak, tak właśnie mu napiszę.
– Świetny pomysł. Taki.. prawdziwy – popieram ją gorąco.

Zaczęła coś stukać w telefonie, wciąż przygryzając wargę. Nagle rzuciła telefon na stół, wyraźnie wściekła. Spojrzała na mnie. Znów na telefon. Na mnie. Na telefon. Nalała sobie wina.

– Skasowałam wiadomość. Kurwa. Teraz będzie wiedział, że coś próbowałam pisać, potem się rozmyśliłam.. Cholerny ajfon…

Wzięła go znów do ręki.

– A właściwie po cholerę ja mam się mu tłumaczyć? Dlaczego niby? Czy ja mu coś obiecywałam? To on nagle wyjeżdża z taką propozycją, nawet nie pytając, czy mam jakieś inne plany. Nie będę ci się, kurwa, z niczego tłumaczyć. Tak mu napiszę.
– Tak mu napisz – przytaknęłam trochę pochopnie.

I tak mu napisała.

:)

2014-04-11 12.42.39

Komentarze do wpisu: 44 Napisz komentarz

   1. Kobiety się nie pyta co jej jest – możesz ewentualnie
    – wydedukować i znaleźć rozwiązanie
    – poczekać aż zirytowana brakiem reakcji sama powie
    Polecam jednak wariant pierwszy;)

    1. ARSH napisał(a):

     Nic tak kobiety nie rozsierdzi jak brak reakcji z męskiej strony :) Nie polecam opcji drugiej:)

  1. Paula napisał(a):

   No niby tak. W iOS 7 wychodzące SMSy są na zielono, ale z rozmowy wynika że to nie był SMS tylko rozmowa na FB Messenger albo iMessage. Też się nad tym zastanawiałam… #mamyzadużoczasu

   1. Czekaj czekaj. Nie FB Messenger. Mowi że iPhone a nie Facebook. I pasuje bo SMS na zielono ale miedzy dwoma iPhoneami przesyła się przez iMessage (nie jako sms tylko przez net) i wtedy jest na niebiesko dymek i widać że ktoś dostał, odczytał i odpisuje.

    1. Paula napisał(a):

     No a co, na iPhonie nie może być FB? :P A może on nie miał iPhone’a. Albo obrazek był dorobiony do wpisu.

 1. Joanna Żero napisał(a):

  Kiedyś kolega przywiózł do mnie narzeczoną, był ciekaw czy mi się ona również spodoba, piliśmy wino…. rano przypomniałam sobie, że w nocy pisałam do niego sms-y, niestety nie mogłam sobie przypomnieć treści.
  Okazało się, że brzmiały one:
  1.OŻEŃ SIĘ Z NIO
  2. KIZIOWA JEZD

 2. iPhone to jest jednak przebiegła maszyna komplikująca życie kobiet :)) – choć mam objawy historia jest prawdziwa bo na zrzucie ekrany z wiadomościami jest zielony dymek. Gdyby rozmówca miał wiedzieć o tym, czy koleżanka odczytała wiadomość i czy coś pisała to musiała by używać i Ona i On iMessage, a wtedy dymek byłby niebieski :)

 3. Tianzi napisał(a):

  Urządzenia komunikujące powinny mieć alkomaty :)
  A chłopak pewnie pomyślał, że bohaterka właśnie jest z innym.

 4. cruxinterpretum.blogspot.com napisał(a):

  Raz, jeden jedyny raz się rano modliłam, żeby to, co mi się kojarzyło, że napisałam, tylko mi się śniło. No niestety… ;)

 5. ARSH napisał(a):

  Oj , tam, oj, tam-jak mawiała moja Babcia- wszzyyystkie kobiety takie są:) Ostatnio widzę zmiany w zachowaniu koleżanki-dotychczas spokojnej, zrównoważonej i bystrej,ale odkąd spotyka się z mężczyzną…no…inteligencja w granicach wartości hematokrytu :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *