Wybór kuchni do małego mieszkania

Zaliczyłam dziś krakowską Ikeę w ramach szukania rozwiązań do mieszkania i zakochałam się w jednej kuchni. Teraz będę się głowić, jak coś podobnego zrobić u siebie. Ikea w ogóle jest fajnym miejscem, w którym można spędzić godziny na oglądaniu wnętrz. Pamiętam, gdy byłam w niej po raz pierwszy i jakim odkryciem było dla mnie, że można prezentować meble w gotowych aranżacjach. Do tego dodajmy obiad w ikeowej restauracji (klopsiki), przebieranie przecenionych mebli przy kasach i w końcu hot dog za złotówkę. Fajnie tam.

W tej kuchni spodobał  mi się ten metaliczny blat i ścianka. Ale to była dopiero pierwsza kuchnia. Jeszcze nie wiedziałam, że za 30m. się zakocham.

Wciąż się nie zakochałam, ale to też fajna kuchnia.

Biel. Jak ja lubię biel i jasność w mieszkaniu. No i podobają mi się pionowe kafelki na ścianach.

Świetna, prosta decha do krojenia, która dzięki progowi nie ślizga się po blacie.

Blat kuchenny – wszyscy namawiają mnie na marmurowy, ale po pierwsze: nie stać mnie i po drugie: jednak bardziej podobają mi się drewniane. A więc mój blat w kuchni będzie wyglądał podobnie do tego.

Gdy myślicie o zlewie w kuchni, pewnie widzicie taki metalowy, jak w każdym domu. A w Ikei zobaczyłam biały i przyznam, że kusi mnie ta opcja.

Świetne połączenie drewnianych mebli z białym blatem. Prawie się zakochałam.

Ładny patent na suszenie sztućców.

No i czas na moją miłość. Oto kuchnia, w której się zakochałam. :)

Jak widzicie, drewniane są zarówno meble jak i blat. Tylko białe fronty szafek przełamują brązową kolorystykę, ale to wciąż świetnie wygląda. No i mamy tu mój wymarzony barek oraz kuchenkę po stronie pokoju, co mnie bardzo przekonuje i mam nadzieję, że można to będzie zrobić u mnie. Plan jest taki, żeby to się ładnie zmieściło, więc zamiast czterech palników wymyśliłam trzy w jednym rzędzie. To trochę wyszczupli blat, który jest przecież połączony z barkiem, więc nie może być zbyt masywny. Trochę się martwię, że ten okap na środku będzie irytował na linii wzroku, ale można go dać wyżej – no i to mimo wszystko lepsze rozwiązanie niż kuchenka pod ścianą. Bo teraz, w takim układzie jak na zdjęciu – będę mogła zabudować całą ścianę i wstawić tam piekarnik, mikrofalę, ekspres i lodówkę. Zlew będzie po lewej, jak na moich rysunkach. Aaaa.. i rezygnuję z tego stolika na pierwszym planie. U mnie będzie po prostu długi barek.

Mniej więcej taki widok będą miały Łaba lub Zielak. Akceptujecie?

O, a takie będą palniki.

I tak będą zioła rosły.

Tak będzie. Tak zrobię. Jeszcze nie wiem, jak dokładnie, ale zrobię. Smutny buldog mi świadkiem!

Ave, architectos!