Amerykańscy naukowcy odkryli, że ludzie o prawicowych poglądach są uwstecznieni ewolucyjnie.

Badanie przeprowadził renomowany University of Southern Washington i trwało ono 26 lat. Próbie zostało poddanych niespełna 15 tys. osób o różnych poglądach politycznych i społeczno-kulturowych, którzy w chwili zapisu na eksperyment mieli od 2 do 18 lat. Obserwowano ich rozwój, naukowcy mieli wgląd we wszystkie badania lekarskie oraz raz na kilka lat poddawano wszystkie grupy badaniu psychologicznemu, w celu weryfikacji stanu zdrowia oraz poglądów.

Efekty były zdumiewające.

Okazało się, że osoby o poglądach prawicowych rozwijały się gorzej, miały niższe IQ, częściej wpadały w konflikt z prawem oraz gorzej radziły sobie z przedmiotami wymagającymi logicznego myślenia. Co jednak najbardziej zaskoczyło naukowców, to fakt, że liberałowie oraz osoby o poglądach lewicowych prezentowały fizyczne i psychiczne cechy właściwe istotom bardziej zaawansowanym ewolucyjnie. Prawicowcy mieli zaś więcej tzw. zębów mądrości, czyli ósemek (aż 78% badanych miało trzy ósemki, 21% miało tych zębów aż cztery), mieli większy ośrodek agresji w mózgu oraz niektórzy okazali się posiadać nawet reliktowe kości ogona.

Co ciekawe, zmiana poglądów nie wpływała na zmianę cech fizycznych, natomiast ludzie o większym zaawansowaniu ewolucyjnym przejawiali tendencję do zmiany poglądów na liberalne – nawet jeśli urodzili się i wychowali w środowiskach konserwatywnych.

Wyniki badań obiegły świat i ukazały się w najbardziej prestiżowych periodykach naukowych, takich jak “Science Tommorrow” czy “World of Science”. Milczy zaś o nich Internet, gdyż wszystko, co do tej pory napisałam, jest jednym wielkim zmyślonym newsem. I właściwie jedynym powodem, dla którego o tym wszystkim napisałam, jest skierowanie Was do świetnego tekstu Kasi Gandor o siedmiu sposobach na wykrycie nieprawdziwego newsa.

Buziaczki :*