Pamiętacie proces, jaki przechodziła kobieca moda dotycząca owłosienia ciała w latach 80′? Było to dość wyraźnie widoczne w pornolach, w których nie tylko owłosione miejsca intymne, ale też pachy były kiedyś normą. W codziennej modzie zmiany następowały stopniowo i tak jak ogolone pachy i łydki zostały od razu przyjęte i uznane za estetyczne – tak już pełne golenie intymne albo gładkie uda lub ręce były uznawane za pewną ekstrawagancję. A jednak się przyjęły. Przyszła pora na mężczyzn, u których strzyżenie, golenie (lub nie daj borze depilacja) wciąż spotyka się ze sprzeciwem społecznym. Ale to chyba tylko kwestia czasu. Czuję, że niedługo gładki facet będzie taką samą, pożądaną normą jak gładka kobieta.
Razem z Philipsem i 4 blogerami przygotowujemy infografikę na temat męskiego golenia i strzyżenia włosów na ciele (tych poza głową). Chcemy poznać Wasze zdanie na ten temat: co lubicie, co jest dla Was przekroczeniem jakichś granic i jak myślicie: jak będzie wyglądał ideał mężczyzny za 10 lat. Właściwie dowolne Wasze doświadczenia i opinie w kwestii męskiego owłosienia przydadzą nam się do tej infografiki.
Sama nie jestem jeszcze zwolenniczką w pełni gładkiego mężczyzny. Nogi i ręce muszą być dla mnie owłosione. Ale już pachy lub okolice intymne preferuję ostrzyżone (czyli takie z krótko skoszonym trawniczkiem). Nie lubię tylko, gdy facet ma włosy na plecach lub pośladkach. I w pełni alergicznie reaguję na włosy prześwitujące pod delikatną koszulką (czasem te włosy na klacie wypychają koszulkę i ona tak brzydko odstaje od skóry..) lub syndrom pimpa czyli rozpięta koszula i wystający spod niej miś. Złotego łańcucha brakuje tylko.
Dodatkowo najzabawniejszy, najfajniejszy komentarz nagrodzimy nowym groomerem Philipsa: Bodygroom Plus. Aby wziąć udział w konkursie poprzez opublikowanie komentarza w kwestii męskiego owłosienia ciała, zaakceptujcie regulamin konkursu.
UPDATE: Mamy zwycięzcę! Jest nim Zbyszek Kędziora, do którego wyślemy groomer. Gratki! :)